Nie umiem się dogadać z BIOS-em

"Nie można uruchomic systemu WINDOWS ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony

\system32\hal.dll zainstaluj ponownie kopię tego piku"…

Postąpiłem według następującej instrukcji.

Chcesz zainstalować system? A nie możesz uruchomić systemu z CD/DVD? Jest na to rada!

Wystarczy ustawić w biosie bootowanie komputera z płyty CD. Pokaże Ci w jak łatwy sposób można to zrobić.

Więc do dzieła…

Pokaże wam dwa różne rodzaje BIOSów, zacznę od pierwszego

  1. Włączamy komputer i przy uruchamianiu wciskamy Del lub F2 zależy to od biosu.

  2. Gdy już dostaliśmy się do biosu wybieramy opcję “Advanced BIOS Features”

I już na tym kroku możesz wybrać żeby twój komputer bootował się z CD/DVD.

  1. I już na tym kroku możesz wybrać żeby twój komputer bootował się z CD/DVD,

Wystarczy wybrać opcję “First Boot Device” i wybrać CDROM.

  1. Jako drugą opcję bootowania możesz wybrać Hard Disk to znaczy jak nie będzie żadnej bootowalnej płyty w napędzie CD/DVD Rom to system odpali się z dysku twardego.

  2. Na koniec trzeba zapisać ustawienia bo inaczej nasza cała praca była na darmo.

Wybieramy opcję “Save & Exit Setup”.

  1. I potwierdzamy zapisanie wciskając klawisz Y i Enter.

Jednakże, mój komputer chyba mnie nielubi, (zresztą ze wzajemnością) i szuja robi mi na złość mianowicie podczas uruchamiania wyświetla następujący komunikat .

Boot from CD/DVD:

Dowolny klawisz swobodny rozruch CD/DVD (lub coś w ten deseń)

i tu moja frustracja zaczyna znajdować ujście na klawiaturze po czym wyświetla się komunikat.

"Nie można uruchomic systemu WINDOWS ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony

\system32\hal.dll zainstaluj ponownie kopię tego piku"…

BŁAGAM POMOCY

Wsadź płytę z windowsem, gdy pojawi się napis “Dowolny klawisz swobodny rozruch CD/DVD (lub coś w ten deseń)” to wciśnij byle co. A później z opcji instalatora wybierz naprawę systemu.

Ten poradnik co podałeś nie naprawi Ci windowsa, on tylko pokazuje jak odpalić instalację/naprawę z płyty bootowalnej.

Płyta Windowsa jest cały czas w komputerze. , tu moja frustracja zaczyna znajdować ujście na klawiaturze po czym wyświetla się komunikat." Miało oznaczać że klikam byle co w dużej ilości :wink: klawiatura działa (ponieważ ustawiałem BIOSA), płyta jest nie uszkodzona…

Szukaj w BIOSie opcji USB Support, USB power lub czegoś podobnego co z boku na “Disable” i zmień na “Enable”. To spowoduje że po przeskoczeniu do napisu “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD/DVD…” będziesz miał wsparcie dal klawiatury USB, bo teraz go nie ma i nie działa. Zakładam że o stacjonarce mówimy. Też miałem kiedyś taki problem i ta opcja pomogła. Nie pamiętam jak ta opcja się dokładnie nazywała, pewnie mnie ktoś zaraz poprawi.

Kleinman ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.