Nie umiem uruchomić komputera

A czy nie byłeś naelektryzowany przy czyszczeniu tego? Dla płyty nawet najmniejszy przeskok napięcia to pewna śmierć.

Zaniosłem go do kumpla do serwisu i okazało się że to karta graficzna sie spaliła, już druga w ciągu 2 lat :? Zostawiłem mu go na ścisłe testy i jutro go odbiore i zobacze czy to nie jest coś z płytą główną że tak mi karty graficzne padają :expressionless:

możliwe że zasilacz pali te karty, precz z feel’em :stuck_out_tongue:

A może masz słuszność :shock: Pomysle nad tym, ale żeby zasilacz palił karty graficzne tego to bym sie nie spodziewał :stuck_out_tongue: Ale FEEL to nie jest taki znowu złom :x

tutaj bym się sprzeczał :wink:

Karty są bardzo wrażliwe na skoki napięć z zasilacza.

Podzielam, niby lepsze od najgorszych czasami podobno trzymają napięcia, ale po czasie te które trzymały przestają, 3 miesiące i zwykle konstrukcje typu feel, tracer, take me itp pokazują ‘‘zmęczenie materiału’’, zainwestuj w jakiegoś Corsaira, Modecoma MC, Chiefteca CPT, czy inną solidną markę z mocniejszą linią +12V.

Ja mam Feela (oczywiście zmieniam niedługo) ale mam proca na 4GHz i wszystko jest OK :slight_smile:

jonek29 , widzę, że ryzykant z Ciebie :wink: i jeszcze robiłeś OC na tym feel’u :]

Heh ryzyk fizyk, też się dziwię że jeszcze chodzi :slight_smile:

Dobra patrzcie:

W serwisie wszystko działało, gdy przyniosłem go do domu dokręciłem radiator i nie chciał odpalić (jeden obrót wiatraka) to poluźniłem i uruchamia sie ale dalej to co przedtem, nie chyta monitora :? Monitor jest w stanie spoczynku kontrolka miga, podobnie na monitorze u cioci :expressionless: Przekichana sprawa #-o Kumpel z serwisu podejrzewa uszkodzenie płyty głównej, ale jak to mogłem zrobić pędzelkiem bez odkurzacza?

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 21:20 został dopisany post przez tacyer

Okazało się że płyta głowna terz poszła i kupiłem nową wraz z nowym chłodzeniem izasilaczem FELL 500w i jak narazie wszystko dzierga oprocz sterów do karty graf gdzie już prowadze inny temat.

Podobny temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=249685&st=0&sk=t&sd=a :slight_smile:

no to rzeczywiście rewelacyjny zakup :x

zmieniłeś beznadziejny zasilacz na … beznadziejny zasilacz

a później sie ludzie dziwią dlaczego im sie płyta spaliła albo karta :x

Gratulacje zakupu po prostu żal…

Zrobiłeś jak mój kolega, spalił mu się zasilacz No-name i kupił Fell III 500W, pogratulowałem mu zakupu świetnego sprzętu… Mógłby się najpierw zapytać, a później coś kupić… :x

Taa dzięki za rade majster. :x