Nie umiem uruchomić systemu

(Sebastian Wildau) #1

Komputer nie chce się uruchomić.Nie wiem co się stało.Gdy włączam kompa w pewnym momencie pojawiają się opcje tryb awaryjny,awaryjny z siecią,awaryjny z listą poleceń,ostatnia działająca konfiguracja i normalne uruchamianie daje normalnie i gdy chce włączyć się windows pojawia się niebieski ekran i komp się restartuje i tak cały czas zna może ktoś ten problem jeśli tak to prosze mi wyjaśnić co się stało i co mam zrobić w tym wypadku.

(Claude Gtaiii) #2

Trzeba zdiagnozować co wywołało BSOD.

Pierwsze 2 podstawowe pytania to:

1. Czy system został poprawnie zamknięty?

2. Czy zostały podłączone jakieś nowe urządzenia lub coś było robione ze sterownikami?

(rgabrysiak) #3

Czy w trybie awaryjnym komputer działa poprawnie?

Wklej zdjęcie przedstawiające BSOD.

(Sebastian Wildau) #4

W ten dzień w którym komp się zepsuł wyłączyłem go klikając przycisk na przedłużaczu. Sprzętu żadnego nie podłączałem ani ze sterownikami tez nic nie robiłem. W trybie awaryjnym pojawia się czarny ekran i tak samo jak w innych trybach komp się restartuje. Zdjęcia BSOD nie da się zrobić ponieważ on tylko mrugnie na ekranie przez sekundę i robi się restart.

(bart86) #5

efekt nieprawidłowego wyłączenia komputera

spróbuj opcji ostatnia dobra konfiguracja

lub

format C i ponowna instalacja systemu

na przyszłość nigdy w ten sposób nie wyłączaj komputera, zepsucie systemu to najłagodniejszy efekt, mógł ci się całkowicie zepsuć dysk twardy nawet danych byś z niego nie odzyskał lub jakaś część jak zasilacz lub płyta główna itp

(rgabrysiak) #6

Jaki system posiadasz? Skoro system nie uruchamia się w żaden sposób to spróbuj naprawić go z płyty instalacyjnej bądź spróbuj zrobić instalację nakładkową.

(Longhorn2009) #7

Możesz jeszcze wejść przez płytę instalacyjną systemu windows Vista lub nowsze do wiersza poleceń (przez opcje naprawy) i stamtąd uruchomić chkdsk dla partycji systemowej.

(Sebastian Wildau) #8

ja mam xp

(bart86) #9

w xp też jest konsola

(Longhorn2009) #10

To że masz XP w niczym nie przeszkadza, ważne żebyś miał płytę. Chyba że znajdziesz inny sposób na odpalenie chkdsk'a bez udziału systemu.

(Grosjean) #11

Jeżeli nie poradzisz sobie z naprawą, to w przypadku systemu Windows XP możesz wykonać "instalację nakładkową" Nie stracisz wtedy (a przynajmniej nie powinieneś) zainstalowanych programów oraz plików.

(rgabrysiak) #12

Gdybyś nie wiedział co to instalacja nakładowa i jak ją wykonać, przeczytaj ten temat: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

(Sebastian Wildau) #13

A gdzie mogę dostać tą płytę i ile ona kosztuje?

(rgabrysiak) #14

Nie bardzo rozumiem, przecież jest to zwykła płyta instalacyjna z systemem, chyba posiadasz legalny system i nośnik do niego?

(Sebastian Wildau) #15

System mam normalny tylko tej płyty to nie, ale mam tam jakąś płytę co na niej pisze kca ale nie wiem co to jest.

(rgabrysiak) #16

Jeżeli nie masz płyty z systemem to pożycz ją np. od znajomego, w takiej wersji na jaką masz licencję i spróbuj naprawić system.

(bart86) #17

co to znaczy normalny?

jeśli masz system oryginalny to na 100% była dołączona płyta z systemem Windows XP i powinieneś mieć do niego klucz