Nie uruchamia mi się msconfig

Witam. Mam problem.

Otóż dziś komp zaczął wariować. Winrar nie działał kiedy dawałem opcję “wypakuj tutaj”, program po kliknięciu na ikonkę myszką nie działa, a na dodatek “msconfig” w “uruchom” nie działa… :confused: Nie wiem co sie dzieje :?

Ma ktoś jakieś porady, co z tym zrobić? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

na początek przeskanuj kompa jakimś antywirem

Tak właśnie zrobiłem wcześniej i nic mi nie wykryło.

Dodam, że włączam program, pojawia się proces tego programu w menedżerze, ale po sekundzie ginie :confused:

Włączam program i proces sam się zamyka po sekundzie…

Co się dzieje? :cry:

Może mi ktoś pomóc tutaj? I przepraszam za następnego posta bez edia poprzedniego…

Może byś coś więcej napisał, mam zgadywać co wcześniej na nim robiłeś, instalowałeś. Niektóre wirusy-robaki blokują dostęp do msconfig, musisz przeskanować kompa nie standardowym antyvirem, tylko specjalizowanym oprogramowaniem, takim, które rootkity poszuka.

Jakiego masz AV ? Pewnie Avasta jak wszyscy … nie używaj go to ■■■■ ! Jeśli chcerz coś z darmowych to Avira jest bardzo dobra.

Przeskanuj kompa Kasperskym,Nodem lub Arca Vir i zrób logi z HijackThis i ComboFix.

viewtopic.php?f=16&t=36654 <- tu masz wszystko opisane.

Dzięki :slight_smile:

Co do tego co robiłem. Raz szukałem jakiegoś obrazka i wszedłem na jakąś stronę którą google podało za stronę z badware. Chyba źle zrobiłem. Niektóre programy mi nie działają… Loga już dałem w odpowiednim dziale. Co do antywira nie używam żadnego… Zaraz zrobie skan kompa.

miałem podobny problem

viewtopic.php?f=2&t=63231&hilit=+msconfig

Dlaczego ? AV to podstawa

Avira to dopiero badziewie…

Na pewno lepsze od Avasta czy PC Tools,a co polecasz z darmowych ?

Z darmowych Avast :slight_smile: , ale jak bym miał możliwość to bym korzystał z Nod-a bo jest najlepszy ze wszystkich (nawet Kaspersky musi się schować). Z darmowych jest także Comodo Antywirus i bardzo ciekawie się zapowiada ale narazie nie zamierzam z niego korzystać. A co do Aviry to mnóstwo trojanów przepuszcza mimo tego, że jak twierdzą producenci jest bardzo dobra wykrywalność. Nie wiem, może ja trafiłem akurat na wredne trojany. Podsumowując, nie ma dobrych darmowych antywirów, a z komercyjnych to tylko NOD się kwalifikuje.

No jeśli chodzi na virusy to bardzo dobrze wykrywa ale keyylogery przepuszcza że szok :?