Nie uruchamia się komputer / czerwona dioda na karcie graficznej

Mam problem z uruchomieniem komputera, wyjąłem kartę graficzną - skorzystałem ze sprężonego powietrza włożyłem ponownie, podłączyłem kabelek 12V i od tej chwili na karcie pali się czerwona diodka “D1601 Over temp. project” - po uruchomieniu komputera nie kręci się wiatrak od procesora, zapala się czerwona dioda zakręca się wiatrak od procesora i na karcie graficznej i komputer się resetuje…

 

Konfiguracja:

Płyta główna:  Gigabyte P35-DS3

Procesor:  Intel® Core™2 Duo CPU E6550 @ 2,33 GHz

Karta graficzna:  ATI Radeon HD 4800

 

Dzięki,

 

Pozdrawiam,

 

 

 

Hmm ściągałeś radiator z tej karty? Może nie podłączyłeś kabelka do wentylatora? Zasilanie karty dobrze siedzi karta też dobrze dopchnięta w PCI-E? Spróbuj ją jeszcze raz zamontować przedmuchaj wejście PCI-E tym powietrzem. Styki na karcie możesz jakimś spirytem przeczyścić. Zanim podłączysz poczekaj żeby odparował. Może zresetuj bios wyciągnij bateryjkę na 15 min.

To dodam jeszcze, że przetestowałem tą kartę pod w innym kompie - bez problemu zadziałała (nie, nie zdejmowałem radiatora tylko popsikałem całość sprężonym), natomiast do problematycznego komputera wrzuciłem inna kartę graficzną i niestety dalej to samo - komputer tylko na chwilę się uruchamia - zakręca wiatrak w zasilaczu, potem po chwili rusza na cpu i reset komputera - na komputerze zero wizji… Tak resetowałem bios - bateria była wyjęta na całą noc…

 

Czy coś z płytą mogło się stać? Odłączyłem wszystko od płyty - tj. dyski itd. i cały czas to samo, wyjęcie ramów nie powoduje pisku…

 

 

 

Od zasilacza są dwa podłączenia u góry przy procesorze 12v i u dołu (dwa stanowiące jedność) szerokie wejście i tyle…

 

Co można jeszcze zrobić?

Widocznie musisz przetestować płytę główną pod kątem uszkodzeń, lecz bardzo zastanawia mnie czy nawet przez głupi przypadek mogłeś nie uszkodzić pci express.

Hmm chyba nie możliwe było by uszkodzenie gniazda pci-express - wyjąłem i włożyłem ponownie kartę :wink: - dziwne jest dla mnie to, że nie zakręca odrazu wiatrak na cpu tylko po chwili i wtedy jest restart… co mogę jeszcze sprawdzić? - sprawdziłem kartę graficzną jak pisałem wyżej jest ok, płyty głównej chyba raczej nie sprawdzę czy jest coś nie tak…

Zasilacz?