Nie uruchamia sie system xp. Prosze o pomoc

Miałam wirusa na komputerze. Po wyrzuceniu go programem nod32 (pliki G:\explore.exe i C:Windows\system\svchost.exe) wyczyściłam go CCleanerem. Było wszystko dobrze, ale przy następnym uruchomieniu system windows xp nie chce się uruchomić nawet w trybie awaryjnym. Podłączyłam dysk do drugiego komputera. Wykrywa dysk ale nie chce mi pokazać danych na nim (pokazuje się informacja, że dysk nie jest sformatowany). Niestety programy do odzyskiwania danych są płatne. Co mogę zrobić żeby nie stracić danych (część ważnych mam też na partycji systemowej). Czy próbować naprawiać system przy pomocy konsoli odzyskiwania czy lepiej oddać go do serwisu?

cogitodm ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wykonaj instalację nakładkową systemu. Nie utracisz przy tym danych.

Dzięki, ale jak się to robi?

Dodane 06.09.2009 (N) 20:45

Przepraszam już wiem co z tą instalacją nakładkową. Nie skojarzyłam wcześniej. Spróbuję. Dziękuję bardzo.

Dodane 16.09.2009 (Śr) 8:24

Probowałam instalować nakładkę ale niestety nie daje się. Po załadowaniu plików gdy wybieram, ze R wyskakuje niebeski ekran i pisze coś o błędzie ( nie zapamiętałam dobrze co). Kiedy włączam komputer i ma uruchomić się system miga strasznie ekran i komputer się restartuje. Uruchomiłam na nim z płyty Testdisk i znajduje na nim dwie partycje przy czym gdy chcę wyświetlić liste plików na partycji systemowej pokazuje mi, ze są uszkodzone. Na drugiej partycji pokazuje normalnie dane. Po za tym nie pokazuje błędów.Gdy wyszukuję dokładniej pokazuje jeszcze jedną partycję, która wyglada jak ta systemowa, pokazuje na niej dane. Nie wiem co robić dalej, żeby skopiować te dane, albo w jakis inny sposób je odzyskać. Nie wiem dlaczego się tak dzieje. Jestem samoukiem komputerowym, więc proszę o pomoc.

jesli miałaś wazne dane na C to zainstaluj system na dysku D i po instalacji skopiujesz sobie je jesli się da naprzykład na jakiś nośnik zrobisz format całego dysku i wgrasz na nowo system na Dysk C i po kłopocie :smiley:

Naprawienie systemu przez konsolę jest trudne. Możesz spróbować, ale potrzeba konsoli z dostępem wszędzie (konsola z w2k). NIE TRZEBA ODDAWAĆ DO SERWISU, DYSK ŻYJE! Zrobić coś spod linuxa, ale musisz pobrać wtedy troszkę danych oraz nagrywarki… i potrzebujesz innego nośnika.

Dziękuję. Skopiowałam dane z C za pomoca getdataback na inny dysk. Niestety nie czyta mi druiej partycji, ale myślę, że jak sformatuje c i zainstaluję windowsa to i d się odnajdzie. Nie bede się bawić w odzyskiwanie systemu. Dzieki za pomoc