Nie uruchamia się system

hej. Nie myślałam, że to kiedyś powiem, ale potrzebuje pomocy! :frowning:

Mam laptopa Acera z Vistą. Dzisiaj rano po jego włączeniu pojawiał się startup repair, ale po jego procesie można było dalej korzystać z komputera. Niestety wieczorem chciałam włączyć go ponownie, znów pojawił się startup repair komputer sie włączył ale w pewnym momencie pojawił się niebieski ekran i komputer się zresetował i do tego momentu nie ma opcji, żeby się włączył. Nie działa tryb awaryjny, ani poprzednie dobre uruchomienie. Po prostu włączy się wiatraczek pracuje niby się coś załaduje po czym następuje czarny ekran i tak już zostaje, system się nie włącza. Byłabym ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc!:slight_smile:

Nie mam zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić?

Czy wrazie niemożności naprawy i wgrania nowego systemu jest możliwość odzyskania dokumentów które tam są.?

Na początek proponuję odpalić komputer z jakiejś LiveCD, np. ubuntu, slax, albo coś podobnego i zgranie ważnych danych na inny dysk lub DVD.

Jeżeli oczywiście komputer uruchomi się. Następnie test dysku. Jeżeli nie ruszy z LiveCD to zaczął bym od sprawdzenia ramu.

Jeżeli się uruchomi to będę jak najszybciej zgrywać dokumenty. Ale jak na razie szanse marne :frowning:

zastanawiam się tylko czy taki problem podlega gwarancji? czy odprawią mnie z kwitkiem?

Jeżeli to sprzęt to naprawią, przed oddaniem do serwisu należy zabezpieczyć dane (zgrać je, bo serwis ma w nosie twoje dane) i przywrócić komputer do stanu w jakim został zakupiony, czyli odłączyć wszystko co nie było zakupione wraz z nim i odtworzyć system operacyjny.

a co sadzicie o tym?

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-n … 15906.html

trochę stare z 2009 r ale w tym roku by zakupiony laptop

Pomyślałam też czy może włożenie płyty z windowsem i opcją napraw pomoże, ale czy w tym momencie zostaną usunięte moje dokumenty z komputera?

Teoretycznie nic nie powinno ci zniknąć. Twierdzisz że marnie widzisz uruchomienie systemu z LiveCD, to równie marnie widzę szanse na uruchomienie instalatora windows.

Dodane 28.04.2011 (Cz) 1:36

Mimo wszystko skopiował bym ważne dane.

Oczywiście, że można odzyskać dokumenty z dysku. Najlepiej podpiąć go do innego komputera poprzez przejściówkę, bądź uruchomić z płytki np. Knoppix lub Hiren’s Boot, dzięki czemu będziesz miała dostęp do swojego dysku i zgrasz dokumenty na pendrive’a bądź zewnętrzny dysk twardy.

Zobacz tym jeśli się da uruchomić

Wszystkie potrzebne narzędzia do diagnostyki dysków, pamięci i partycjonowania zebrane na jednym darmowym CD. Zamiast 50 bootdisków tylko jedna płyta. Można je sobie samemu oczywiście “przerobić”. Bootujemy z CD i dostaniemy skrin z wyborem

http://www.searchengines.pl/Ultimate-Bo … 13478.html

Nie wiem , jak ja to zrobiłam ale jakos się włączył i szybko skopiowalam dane i dokumenty ale widac bylo ze w trakcie cos szwankowalo. Gdy chcialam uruchomic jeszcze raz juz sie nie uruchomił.;/

Komputer jest na gwarancji ale zastanawam sie czy taka awaria jest zalicza sie do warunkow gwarancji.