Nie uruchamia się windows pojawia się blue screen gorąca karta graficzna


(drapekr10) #1

Cześć , System całkowicie padł  nie uruchamia windowsa żeby było śmieszniej  robiłem skan MHDD  i nic nie znalazło  wszystko ok podłączyłem do tego komputera dysk jako slave  i zrzuciłem wszystkie  ważne pliki na pendrive następnie podpiąłem już pod mój komputer i zrobiłem erase  w MHDD. Problem w tym ,że jak wrzucam płytkę od windowsa najpierw VISTA HOME  to nie botuje mi go tylko tak jakby ładuje windowsa  i pojawia się  niebieski ekran nie wiem czy to instalacyjny lub naprawczy . System windows 7   nie ładuje się w ogóle sypie errorami na czarnym ekranie coś  z X...... i również się nie botuje. Bios ustawiony dobrze bo skoro botuje MHDD to Windowsa też powinno. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.  

 

Dysk jest ok  zainstalowałem na drugim PC windows Vista i wszystko ładnie działa. Podczas podłączenia dysku na mój pierwszy komputer  i uruchomienia ( zresetowałem również Bios ) pojawia się  ekran z trybami awaryjnymi oraz uruchom ostatnia znana konfiguracja  i normalnie. Gdy klikam obojętnie którą po chwili  pojawia się na ułamek sekundy blue screen niestety nie jestem w stanie zobaczyć co tam piszę. Czynność ta powtarza się w kółko bez względu na to co klikam, Dodam ,że podejrzanym może być karta graficzna  Gigabyte GeForce 8600 GTS która od razu po włączeniu komputera osiąga bardzo wysoką temperaturę(wystarczą 2 restarty a już jest gorąca.). 

 

Jakieś propozycje da radę uratować jeszcze komputer ? 

 


(JNJN) #2

No to zamień kartę grafiki i start, od czegoś trzeba zacząć?


(drapekr10) #3

Dobrze,ale jaka pewność,że to karta graficzna ? Niestety nie mam  jak się upewnić,a jak kupie nową i okaże się,że to nie jej wina to będę stratny pieniądze,dlatego chciałbym jakoś sprawdzić czy to jest jej wina. Są jakieś programy które odpalają się  z biosa coś typu MHDD do sprawdzania co padło ?

  Czy GTS 8800 pójdzie mi pod ten zestaw  w razie czego bo mogę licytować kartę w fajnej cenie.Dlatego chciałbym się dowiedzieć jaką kartę max mogę tutaj wsadzić.

1x2 GB ram

chieftec gps 450aa-101a

gigabyte ga-g31mx-s2


(JNJN) #4

Nie ma pewności, bo jest szeroki wachlarz możliwości, ale zaczyna się od najbardziej podejrzanego elementu.

 

8800 pójdzie, a jaki masz CPU?


(falcon89) #5

Twoja płyta ma zintegrowaną kartę graficzną.

Wyciągnij kartę z komputera i podłącz monitor pod płytę główną, sprawdź czy problem nadal występuje.


(drapekr10) #6

 Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40GHz

 

Odłączyłem graficzną podpiąłem pod Płytę główną już nie wyskakuje blue screen lecz przy próbie ładowania windowsa się restartuje.

Dodam ,że na drugim pc jak podpinam dysk to windows ładnie się uruchamia więc dysk ok , z ramami nie wiem,ale skoro wywala blue na grafice a jak pod zintergrwaną nie wywala blue tylko się resetuje więc już zgłupiałem no chyba ,że  dwie części padły. Komputer ma już swoje 6 lat 


(mrFreeze) #7

Prawdopodobnie działa zabezpieczenie termiczne procka. Zobacz czy chłodzenie dobrze jest zamontowane na procesorze. Może je zdejmij wymień pastę termoprzewodzącą. Do biosu możesz się w ogóle dostać. W którym momencie się restartuje się komputer? W czasie ładowania systemu czy szybciej?


(drapekr10) #8

Do biosu mogę się dostać

Temp sys 32 stopni 

Temp CPU 51 stopni 

Komputer się restartuje za biosem jak jest pasek ładowania windowsa  tylko się pojawi  zobaczę jego cień a już idzie z automatu reset


(JNJN) #9

Reset:

  • pamięć, memetest86

  • zasilacz, sprawdź na innym

  • wirusy

  • płyta

  • inne

 

taka kolejność


(drapekr10) #10

Niestety nie posiadam innego zasilacza  , wirusy wykluczam  robiłem erase MHdd czysty. 


(drapekr10) #11

Witam gdy podłączam  monitor pod kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną to mam ten sam problem mianowicie płytka z systemem windows mi się normalnie botuje  lecz tam gdzie powinno być  wybór jeźyka mam tylko niebieski ekran.

 

 

Płyta nie jest porysowana ponieważ w ten sam dziń instalowałem windowsa na mój dysk z innego pc w celu sprawdzenia i wykluczenia dysku,dlatego płytka i dysk jak najbardziej ok.

Dziś będe miał starego blaszaka od znajomych dlatego po tym poście czekam na propozycje może te informację naprowadzą na jakaś usterkę ? 


(JNJN) #12

Wszystko masz napisane, obowiązują testy + podmiana podzespołów i testy i nie ma innej możliwości naprawy.


(drapekr10) #13

Witam ponownie , wymieniłem pastę na procesorze  oraz zrobiłem skan memtestem i nic nie wykrył wszystko z ramami jest ok czyli można wykluczyć je. Wirusy odpadają  formatowany dysk jest. Jak sprawdzić płytę główną ? 


(mrFreeze) #14

Ram testowałeś każdą kość osobno przynajmniej 3 pełne cykle? Czemu wykluczasz płytę a może napęd uszkodzony? Masz możliwość podmień napęd lub zrób bootowalnego pena. Płyty głównej nie sprawdzisz jak wyeliminujesz pozostałe podzespoły głównie zasilacz w tej chwili podejrzewam wtedy zostanie tylko płyta główna.


(JNJN) #15

Płytę główną sprawdzisz w ten sposób, że swoje podzespoły zamontujesz i sprawdzisz na drugiej sprawnej płycie.