Nie uruchamia się Windows

Witam.

Czy to problem z hardware’em czy z Windows tego właśnie nie wiem. Ale objawy są takiej treści: włączam komputer, ładuje się Windows. Jest logo Windows i przewija się ten pasek, przewija przewija i nagle stop NIE przewija się. Total zero odzewu, jakiś komunikatów itp. Żeby zadziałało muszę go “twardo” zrestartować i znowu robi się to samo. Czasami uruchamia się za 2, 3 razem - różnie to bywa.Co może być przyczyną??

może być padnięty dysk, uruchom komputer w trybie awaryjnym i programem HD Tune sprawdź dysk na obecność bad sectorów (zakładka error scan)

link download : http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

:arrow: Próbowałeś uruchomić go w trybie awaryjnym ?

:arrow: Jeśli Ci się uruchomi spróbuj komendy chkdsk x: /f x- to nazwa dysku i parametr /f -naprawia błędy na dysku, jeśli jednak nie uda się uruchomić z trybu awaryjnego, spróbuj uruchomić instalator windows-a i wybrać opcję naprawy systemu, i wtedy z wiersza poleceń spróbuj komendę chkdsk x: /f

:arrow: Bądź uruchom liveCD Windows-a i spróbuj chkdsk c:/f, i tak jak kolega wyżej polecił hdtune

Po mojemu masz twardziela do wymiany. Sugerowałbym zainstalować Windowsa od nowa. Jeżeli przy instalacji bedą problemu, albo znowu na bootscreen’ie się zawiesi, to raczej dysk masz do wywalenia.

Piotr92 - nie koniecznie do wymiany, może to być jeden bądź dwa bad sectory jeśli to dysk, wtedy po za pomocą komendy chkdsk, system zaznacza sobie gdzie ma bad sectory i nie zapisuje w nich informacji, omija te sektory w efekcie pracuje poprawnie. W przypadku większej ilości badów to tak. Lecz warto spróbować najpierw tej opcji którą ja proponuje, a nie od razu zalecasz postawienie systemu i wyrzucenie twardziela. Wiadomo logicznym jest jeśli system, się nie uruchomi, i żadne komendy do goi nie “wskrzeszą” to trzeba będzie przeinstalować system ale to już w ostateczności

jeżeli coś się orientujesz to ściągnij ze strony producenta dysku program diagnostyczny , każdy producent ma inny program następnie nagrywasz na płytkę odpalasz i skanujesz dysk najdokładniejsza metoda.

możesz tez użyć specjalnej płyty diagnostyczne , przeważnie dokładne skanowanie trwa trochę,wszystko zależy od wielkości dysku po skanowaniu będziesz wiedział co dalej z dyskiem zrobić czy da się naprawić lub ominąć bad sektory