Nie uruchamiają mi się gry na komputerze

Witam, od wgrania windows 7 nie uruchamiają mi się gry na komputerze.

Sterowniki pobrałem poprzez Windowsa ponieważ z płyty CD są tylko pod XP.

Niestety pobranie sterowników poprzez windowsa nic nie pomogło i nadal gdy uruchamiam grę jest przez sekundę czarny ekran a później pulpit

Karta graficzna-standardowa karta graficzna VGA

P.s. Gry które próbuję uruchomić działały pod Windowsa XP

Co znaczy “pobrać sterownik przez Windowsa”? Sterowniki do urządzeń pobierasz ze stron producentów sprzętu :slight_smile:

zialdo sprecyzuj jaką masz kartę graficzną.

Jeśli nVidia Geforce to poszukaj sterowników tu: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Jeśli ATI Radeon to poszukaj sterowników tu: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Jeśli karta graficzna jest innego producenta niż powyższe to napisz jaka to karta.

skoro działały pod XP to spróbuj uruchomić w trybie zgodności z XP SP3. może się uda

ale DirectX masz zainstalowany ?(sorki za głupie pytanie, ale nie bardzo rozumie problem)

Sądząc po tym jak byk widać, że brak sterowników więc tryb zgodności jak i DirectX w tej chwili nic nie pomogą.

Jeśli tak ci się przedstawia w menedżerze urządzeń karta graficzna to znaczy że nie masz zainstalowanych właściwych sterowników - bez nich to nic nie będzie ci dobrze działać.

Pobierz sterowniki jak ci napisał JigSawPL.

Sory za to pytanie ale jak dowiedzieć się jaką ma się kartę nie korzystając z programów?

We wszystkich programach z informacjami o sprzęcie jest tylko to co już podałem.

Próbowałeś GPU-Z :?:

On sprawdza jaką masz kartę graficzną i kilka jej parametrów - jak nie ma zainstalowanych sterowników też chyba wykrywa ale nie pamiętam bo już dawno go nie używałem na kompie bez sterów grafiki.

Niestety też nie podaje.

Płyta CD ze wszystkimi sterownikami jest ASUSA.

Płyta główna- ASUS p5vd2-mx

Ta płyta nie ma wbudowanej grafy więc to znaczy że masz ją osobno zainstalowaną. Sprawdź czy nie masz innej płytki cd z napisem nVidia lub ATI

Jest jeszcze jedna metoda.

Jak komputer startuje to pierwsze co pojawia się na monitorze to właśnie informacja w której grafa się przedstawia.

Informacja ta zwykle pojawia się tylko na moment i zaraz znika i jak masz monitor crt (tzw z wielkim tyłkiem) to zanim się on rozgrzeje to zazwyczaj już ta informacja dawno znikła. W takim przypadku najlepiej znaleźć na klawiaturze klawisz oznaczony jako “Pause Break” i jak tylko wciśnie się przycisk włączania kompa wciskać (szybko wciskać i puszczać) ten klawisz aż do momentu gdy monitor się rozgrzeje i pokarze obraz (po takim wstrzymaniu wciśnięcie klawisza Enter spowoduje kontynuację uruchamiania).

W przypadku niektórych płyt głównych zamiast informacji z karty i biosu może być wyświetlany tylko ekran z logo producenta, w takim przypadku trzeba w biosie wyłączyć wyświetlanie tego ekranu (nazwa odpowiedniej opcji i sposób wejścia do biosu są zależne od płyty gł).

Nie innej płytki nie mam.

Zastosowałem się do tej metody ale pokazała mi się nazwa płyty głównej.

Po tym napis " pci-to-sata2/ ide raid " I storna jmicron.com

Musisz poszukać w biosie jakiejś opcji typu “wyłącz logo producenta” lub “pokazuj pełne info” lub “wyłącz szybki start”.

Jak nie znajdziesz to pozostaje ci rozkręcić pudło i sprawdzić co pisze na karcie.

Ewentualnie możesz jeszcze spróbować ściągnąć w ciemno stery nVidii i ATI spróbować czy któreś zadziałają (stery nVidia zwykle pasują do większości ich kart, z ATI chyba jest tak samo).

Możesz jeszcze wejść na stronę nVidii przez Internet Explorera i na niej jest funkcja automatycznego wyszukiwania właściwych sterowników (działa to tylko w IE), może i ATI ma na swojej stronie taki mechanizm.

GPU-Z nie zawsze wykrywa grafike bez sterowników ,ale np: Everest tak,ewentualnie może HWINFO32 też da rade,polecam sprawdzić programem Everest www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Editi … 11558.html

Ściągnąłem najnowszego Everesta i pokazało mi

Karta wideo- VIA/S3G Unichrome Pro Integrated -to to?

Skoro pisze ci Integrated to znaczy że jednak masz zintegrowaną (a według opisów na necie ta płyta nie ma zintegrowanej, dziwne).

Jak zintegrowana to stery masz na cd od płyty głównej.

Jak byś mógł podrzucić linka był bym wdzięczny, ponieważ CD nie odpala na win 7 a dokładniej wyskakuje takie coś

biwewh.png

Poszukaj w googlach…

:?

Szukam od 5 godzin i dalej nic nie znalazłem.

Proszę o pomoc.