Nie uruchamiający się komputer!

(Tomajek) #1

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Po naciśnięciu przycisku włączenia, nie ma charakterystycznego piknięcia. Monitor jest w trybie gotowości (czarny ekran, pomarańczowa lampka). Komputer uruchamia się po paru restartach. Czym może to być spowodowane? Dzięki za informacje. Pozdrawiam

(niezDarek) #2

na początek przywróć ustawienia BIOS do stanu domyślnego, wyczyść kompa w środku

(Djsola) #3

Jak już rozkręcisz swojego PC to sprawdź czy wszystko dobrze siedzi w swoich gniazdach tj. RAM, k. graficzna posprawdzaj czy taśmy są dobrze dociśnięte w szczególności od HDD. Jeśli to nic nie da to wyjmij RAM przedmuchaj gniazda to samo z k. graficzną i załóż ponownie (być może coś się obluzowało lub nie łączy). Sprawdź też czy na jednej kości RAM-u problem czasem nie ustępuje, jeśli wcześniejsze rady nie pomogą.

(Johny) #4

Jaka konfiguracja ?,siada płyta główna,albo zasilacz

(Mario C) #5

Hmmm, podobny problem i ja miałem, też załapał za którymś razem i wiecha w czasie pracy (był format to i przy formatowaniu nawet :confused: ) Były zabiegi sprzątania jego ale bezskuteczne. Sprawdziłem zasilacz, był OK, dysk po podpince na drugiego kompa też bez zarzutów. Podejżewam że u mnie płyta poszła. U ciebie sprawdź może kości pamięci, kartę graficzną czy dobrze siedzi, jeżeli to nie pomoże to płyta pada