Nie uruchamiający się komputer!

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Po naciśnięciu przycisku włączenia, nie ma charakterystycznego piknięcia. Monitor jest w trybie gotowości (czarny ekran, pomarańczowa lampka). Komputer uruchamia się po paru restartach. Czym może to być spowodowane? Dzięki za informacje. Pozdrawiam

na początek przywróć ustawienia BIOS do stanu domyślnego, wyczyść kompa w środku

Jak już rozkręcisz swojego PC to sprawdź czy wszystko dobrze siedzi w swoich gniazdach tj. RAM, k. graficzna posprawdzaj czy taśmy są dobrze dociśnięte w szczególności od HDD. Jeśli to nic nie da to wyjmij RAM przedmuchaj gniazda to samo z k. graficzną i załóż ponownie (być może coś się obluzowało lub nie łączy). Sprawdź też czy na jednej kości RAM-u problem czasem nie ustępuje, jeśli wcześniejsze rady nie pomogą.

Jaka konfiguracja ?,siada płyta główna,albo zasilacz

Hmmm, podobny problem i ja miałem, też załapał za którymś razem i wiecha w czasie pracy (był format to i przy formatowaniu nawet :confused: ) Były zabiegi sprzątania jego ale bezskuteczne. Sprawdziłem zasilacz, był OK, dysk po podpince na drugiego kompa też bez zarzutów. Podejżewam że u mnie płyta poszła. U ciebie sprawdź może kości pamięci, kartę graficzną czy dobrze siedzi, jeżeli to nie pomoże to płyta pada