Nie uruchamiający się poprawnie sterownik karty graficznej

Witam!

Mam pewien problem ze sterownikami do karty graficznej. Dokładniej:

Uruchamiam komputer. Uruchamiam jakąkolwiek grę (za wyjątkiem F.E.A.R.) i zauważam tragiczną płynność obrazu i cięcia (16-32 FPSów, niezależnie od wymagań gry). Wychodzę i wchodzę w Menedżer urządzeń. Otwieram zakładkę karty graficzne, doubleclick na ASUS GTX260 i… “System Windows nie mógł uruchomić pokrewnego sterownika tego urządzenia”. Po reinstalu sterowników (197.45 i 260.99), problem znika i wszystko jest normalnie. Problem znowu pojawia się przy ponownym uruchomieniu komputera.

Druga sprawa, że mogę zainstalować inne niż o podanej wcześniej wersji, ale po reinstalu dalej nie jest uruchamiany sterownik… Po prostu po instalacji innych(seria starsze od 197, 256 i 260.89), problem jest dalej ten sam. Sterowniki pobierane z oficjalnej strony NVidii.

Moja konfiguracja:

Intel Core2Duo E8400 3.03GHz

ASUS P5Q-L/EPU

ASUS GeForce GTX260 TOP 896MB

4GB DDRII RAM 667 MHz OCZ Technology

BIOS niemodyfikowany

Vista Home Premium 64-bit

Próbowałem 3 formatów, za każdym razem w innej kolejności instalowałem stery, aktualizowałem Vistę.

Masz zainstalowany komplet wymaganych sterowników płyty głównej? Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim widoczne jakieś “kolorowe znaczki”

Nie “formatów” tylko ewentualnie “instalacji systemu” - po formatowaniu (a nie formacie) dysk jest czysty.

Tak, wszystko jest kompletne. Brak wykrzykników przy jakimkolwiek urządzeniu, żadnych kolorowych znaczków a “System Windows nie mógł uruchomić pokrewnego sterownika tego urządzenia…” pojawia się tylko przy karcie graficznej.

Źle się wyraziłem. 3 razy całkowicie formatowałem wszystkie partycje i instalowałem ponownie system.

sirhawk ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.