Nie uruchaniający się Windows 8.1


(Ziomek017) #1

Witam,

Posiadam laptopa ASUS z serii Republic Of Gamers (w skrócie ROG). Jest na nim Windows 8.1, który nie chce się uruchomić. Po uruchomieniu pojawia się standardowo logo ROG a pod nim Windowsowy symbol ładowania, jeszcze pod nim jest komunikat: "Przygotowywanie automatycznej naprawy". Potem to samo logo i symbol ładowania, ale pod nim widnieje drugi napis o treści: "Diagnozowanie komputera". Po krótkim czasie pojawia się niebieskie tło oraz napis: "Komputer nie został poprawnie uruchomiony.". Są dwa przyciski "Uruchom ponownie" oraz "Opcje zaawansowane". Uruchomienie ponowne nic nie dawało. Przywracanie systemu twierdzi, że nie ma żadnego zapisanego obrazu mimo, że w panelu sterowania było ich z co najmniej pięć. Nie mam żadnego dysku Recovery czy coś w tym stylu. Opcje zaawansowane też nic nie dają. Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu ? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam i życzę miłych wakacji.


(mrFreeze) #2

Polubię własny post będzie fajnie :smiley:

 

Nie masz partycji Recovery jesteś pewien laptopa kupowałeś bez systemu? Czyli pirat tak?


(tosiekbu) #3

Jeżeli Masz oryginalny system dostarczony razem z laptopem klucz powinien być zapisany w biosie 

 

skorzystaj więc z czystego nośnika instalacji

 

http://www.dobreprogramy.pl/Potrzebujesz-nosnika-instalacyjnego-Windows-8.1-Microsoft-znacznie-ulatwil-jego-przygotowanie,News,59080.html

 

pamiętaj o dobraniu odpowiedniej wersji systemu (home/pro oraz bity )


(Ziomek017) #4

System był wgrany już po wyprodukowaniu, a więc nie sądzę aby system był piracki.


(CrisPL) #5

Laptopy mają recovery zazwyczaj na dysku. Sprawdź w instrukcji czy nie ma jakiegoś klawisza przypisanego do specjalnego menu recovery tak jak masz np. F2 wejście do BIOS.

 

A próbowałeś może tryb awaryjny?