Nie wchodzą strony www ale np. działa Skype

Witam wszystkich.

Od kilku dni mam dość poważny problem z internetem.Może zacznę od początku. Posiadam router Netgear, który połączony jest przez kabel. Mam w domu 3 komputery. 2 laptopy (system Xp i Vista) i jeden stacjonarny (system Windows 7). Internet śmigał bez problemu aż do pewnego czasu. Teraz raz jest raz nie ma… tzn jest napisane, że jest podłączone do internetu ale nie wchodzą strony www. Za to np. konferencje na Skype można prowadzić bez problemu. Jest to stałe łącze w firmie która dostarcza mi internet powiedziano mi że u nich sygnał jest. Sprawdziłem więc router (były że wpisane DNS-y). Ale dzień w dzień po godzinie 18 co chwila rozłącza się (nadal jest napisane że jest połączone). Zainstalowałem program antywirusowy … wszystko jest ok. Router też dobrze … (chciałem go zresetować ale nie wiem jak to zrobić) może to coś pomoże. Walczę z tym i walczę i nie mogę sobie poradzić. Proszę was o pomoc albo podpowiedź co mam robić. Potrzebuję wraz z żoną internetu do pracy a tak się pracować nie da. Z góry dziękuję.

a spróbuj korzystać z innego serwera DNS bo ewidentnie po ich stronie leży problem

No tak a oni twierdzą że u nich wszystko działa,że tylko ja mam taki problem itp itp.

To że u nich sygnał jest nie znaczy, że porty nie zostały, chociażby przez przypadek zablokowane. Kiedyś miałem podobny przypadek z tym, że działało gg a www już nie ale wtedy admin mi powiedział, że jest awaria w sieci. Sprawdź w routerze czy nie masz zablokowanych portów, jeśli sam ich nie blokowałeś to weź pod uwagę, że router mógł być przyłączony do botnetu, jeśli miałeś zbyt słabe hasło do jego panelu konfiguracyjnego, więc każdy mógłby bez problemu, znając twoje ip, sobie w nim pogrzebać. Sprawdź jeszcze ustawienia w systemie, głównie czy firewall nie blokuje portów dla www. No i tak jak pisał niezDarek , spróbuj innych DNSów.

Pozdrawiam!

A jak sprawdzić czy porty nie zostały zablokowane?. Chętnie bym sprawdził porty w routerze ale nie niemiecki jest mi językiem obcym i nie wiem co i jak… lecę na wyczucie. I co to znaczy że router mógł być podłączony do botnetu. Hasło do routera jest standardowe (tj. takie jak napisano na spodzie). Ustawienia w systemie są ok, firewall też, DNS sprawdzałem tak jak mówił niezDarek ale nie działa. Dziwne jest to że działa prawie cały czas (czasami się wyłącza) w ciągu dnia a najgorzej jest wieczorami tak po godzinie 18.

To wrzuć może jakieś zrzuty ekranu.

To że może na nim być zainstalowane złośliwe oprogramowanie, w skrócie wirusy, spyware i inne świństwo, które służy głównie do wykradania haseł i loginów do różnego rodzaju stron, najczęściej stron bankowych w celu oszustw sieciowych itp. Botnet to również sieć komputerów, która rozsyła spam, a twój komputer lub router w botnecie może być kontrolowany zdalnie tzn. na przykład z drugiego końca świata i ten ktoś może robić z twoim komputerem lub routerem co tylko zechce i najczęściej służy jako serwer do rozsyłania wcześniej wspomnianego spamu.

#-o Słyszałeś kiedykolwiek o bezpieczeństwie sieciowym i zabezpieczaniu sieci? Zmiana domyślnego hasła do routera to podstawa, jeśli nie chcesz aby nikt niepowołany nie miał do niego dostępu i nie podłączył Cię do botnetu =D> Jak najszybciej zmień hasło, nigdy nie używaj fabrycznego/domyślnego hasła. Hasło powinno być jak najtrudniejsze, wręcz niemożliwe do zapamiętania (najlepiej wymyśl takie hasło abyś go nie mógł zapamiętać i zapisz je na kartce, hasło możesz stworzyć, np. w takiej konwencji #!h@$ł0dOr0uter@&TruDN3d0Z@pAmI3TAni@%*) albo skorzystaj z tego tematu bezpieczne-haslo-t328844.html.

Najlepiej zresetuj router, bo możesz mieć w nim wirusy i inne syfy. Skonfiguruj wszystko od nowa i pamiętaj o zmianie hasła. Ustaw wszystko od nowa i zmień hasło to podstawa. Jak nie wiesz co i jak to postaraj się wrzucić zrzuty ekranu.

Pozdrawiam!

Na czym polega zawirusowanie routera? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę i nie wiem o co chodzi. Autor tematu zapewne też nie kojarzy tak więc proszę o wyjaśnienie :wink:

No to trochę mnie przestraszyłeś :slight_smile: Spoko zrobię wszystko to co napisałeś tylko niech mi ktoś powie jak zresetować router ??

Z tyłu lub z boku powinieneś mieć niewielką dziurkę, która często jest oznaczona słowem “reset”. Należy do owego otworka włożyć np. szpilkę, przycisnąć i przytrzymać przycisk kilka sekund i puścić po tym, jak np. zapalą się wszystkie lampki.

No dobra, z tymi wirusami to trochę podkolorowałem :wink: Ale jak widać, “terapia szokowa” zadziałała :slight_smile:

Pozdrawiam!

Hasło zmieniłem (to normalne że za każdym razem jak restartuje router to ustawia się standardowe hasło). Wszystko zrobiłem jak trzeba i dalej strony raz działają raz nie! !!

A ruter przypisuje adres IP?

Masz namyśli restart routera czy jego reset? Restart rozumiem jako ponowne uruchomienie, reset to przywrócenie do ustawień fabrycznych. Przy resetowaniu przywracane są ustawienia fabryczne i fabrycznie ustawione hasło, jeśli jednak przy każdym restarcie (ponownym uruchomieniu) routera hasło powraca do domyślnego to upewnij się czy zapisałeś zmianę hasła :slight_smile:

Pozdrawiam!

Chłopaki (i dziewczyny jeśli takie tutaj są :))

Możesz zrobić przynajmniej to:

  • [*:wgsjapw8] Ukryć rozgłaszanie SSID (Broadcast SSID Disable), wtedy będziesz musiał ręcznie wpisywać SSID w komputerze.

Pamiętaj, że każde zabezpieczenie da się złamać a to ma Cię chronić przez amatorami i ewentualnie utrudnić “pracę” ludziom łamiącym zabezpieczenia, np. dla zabawy lub w celu skorzystania z “darmowego” neta, dlatego przeglądaj od czasu do czasu logi, dobrym nawykiem jest zmieniać co jakiś czas hasło do szyfrowania sieci (ja na przykład zmieniam cyklicznie co 2-3 miesiące).

Pozdrawiam!