NIe wczytują się aktualizacje w Kasperskym

Witam. Wczoraj zainstalowałem wersję trial Kaspersky AntyVirus 2009 i zauważyłem że on chyba nie wczytuje aktualizacji, bo niby się aktualizuje automatycznie ale "Data opublikowania baz danych " się nie zmienia jest 2008-11-14 15:47:00 . Nawet nie pomogło przeinstalowanie. Zainstalowałem w promocji na pół roku z gazety PCWorld Komputer i też jest tak samo. Co może być powodem?? Instalkę pobrałem w tego vortalu. Czy może gdybym pobrał ze strony producenta to byłoby dobrze? Pliss o pomoc, bo podoba mi się ten program i chciałbym go używać dłużej. Pozdrawiam :slight_smile:

Zbyniek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A skąd wiesz,że się nie aktualizuje.Może to jest najnowsza(ostatnia) baza danych.Jak nie ma dostępnej nowej bazy to nic się nie zmieni.Spróbuj uaktualnić ręcznie.

Ręczna też nie pomaga :frowning:

Ponieważ widzę że w raportach, była uruchomione zadanie pobierania pliku, plik został pobrany, zadanie zostało zakończone. I to miało 3kb rozmiaru.

Zadanie zakończone. A nie pisze po tym w raporcie,że bazy danych są aktualne?

Niby pisze, czyli mam się tym nie przejmować?

Oczywiście nie przejmuj się tym.Nie możesz wymagać,aby Kaspersky dawał nowe bazy co kilka minut.

Pamiętam kiedyś jak miałem wersję 7.0 czy potem jeszcze 2009 to po każdej aktualizacji zmieniała się data, więc myślałem że coś jest nie tak :slight_smile:

To raczej niemożliwe,aby przy każdej aktualizacji zmieniała Ci się data.Co najwyżej to zmieniała się godzina.Tak jest w ustawieniach na aktualizację automatyczną.Gdy jest nowa baza to program automatycznie się uaktualnia kilka razy na dzień.

Data mogła Ci się zmieniać gdy miałeś ustawioną aktualizację np. na co 1-en dzień.

Właśnie zaktualizowałem ręcznie i data się zmieniła na 20:26 :slight_smile: Więc wydaje się wszystko ok :slight_smile: Dzięki ybu :peace:

A ja mam takie pewne pytanie. Pobrałem paczkę baz danych ze strony kaspersky.pl tylko zupełnie nie wiem jak je zainstalować. Paczka zajmuje 36 mb i jest tam pełno plików. Proszę o pomoc. Jak ręczne zainstalować tą paczkę do Kasperskiego 2009.