NIe wczytują się aktualizacje w Kasperskym

(Zbysiek4) #1

Witam. Wczoraj zainstalowałem wersję trial Kaspersky AntyVirus 2009 i zauważyłem że on chyba nie wczytuje aktualizacji, bo niby się aktualizuje automatycznie ale "Data opublikowania baz danych " się nie zmienia jest 2008-11-14 15:47:00 . Nawet nie pomogło przeinstalowanie. Zainstalowałem w promocji na pół roku z gazety PCWorld Komputer i też jest tak samo. Co może być powodem?? Instalkę pobrałem w tego vortalu. Czy może gdybym pobrał ze strony producenta to byłoby dobrze? Pliss o pomoc, bo podoba mi się ten program i chciałbym go używać dłużej. Pozdrawiam :slight_smile:

(Frog) #2

Zbyniek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(ybu) #3

A skąd wiesz,że się nie aktualizuje.Może to jest najnowsza(ostatnia) baza danych.Jak nie ma dostępnej nowej bazy to nic się nie zmieni.Spróbuj uaktualnić ręcznie.

(Zbysiek4) #4

Ręczna też nie pomaga :frowning:

(Zbysiek4) #5

Ponieważ widzę że w raportach, była uruchomione zadanie pobierania pliku, plik został pobrany, zadanie zostało zakończone. I to miało 3kb rozmiaru.

(ybu) #6

Zadanie zakończone. A nie pisze po tym w raporcie,że bazy danych są aktualne?

(Zbysiek4) #7

Niby pisze, czyli mam się tym nie przejmować?

(ybu) #8

Oczywiście nie przejmuj się tym.Nie możesz wymagać,aby Kaspersky dawał nowe bazy co kilka minut.

(Zbysiek4) #9

Pamiętam kiedyś jak miałem wersję 7.0 czy potem jeszcze 2009 to po każdej aktualizacji zmieniała się data, więc myślałem że coś jest nie tak :slight_smile:

(ybu) #10

To raczej niemożliwe,aby przy każdej aktualizacji zmieniała Ci się data.Co najwyżej to zmieniała się godzina.Tak jest w ustawieniach na aktualizację automatyczną.Gdy jest nowa baza to program automatycznie się uaktualnia kilka razy na dzień.

Data mogła Ci się zmieniać gdy miałeś ustawioną aktualizację np. na co 1-en dzień.

(Zbysiek4) #11

Właśnie zaktualizowałem ręcznie i data się zmieniła na 20:26 :slight_smile: Więc wydaje się wszystko ok :slight_smile: Dzięki ybu :peace:

(Dominik Kurbiel) #12

A ja mam takie pewne pytanie. Pobrałem paczkę baz danych ze strony kaspersky.pl tylko zupełnie nie wiem jak je zainstalować. Paczka zajmuje 36 mb i jest tam pełno plików. Proszę o pomoc. Jak ręczne zainstalować tą paczkę do Kasperskiego 2009.