Nie wczytuje płyty Ubuntu

Witam, mam problem otóż nie moge rozpocząć instalacji bo nie chce mi wczytać płyty dlaczego? Jak mam wł. komputer to wczytuje :slight_smile:

Dodam jeszcze, że płytke z Windowsem odczytuje

ubuntu 10.2

Prosze o pomoc

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Musisz w BIOSIE ustawić Napęd jako urządzenie bootowalne bo podstawowo jest to dyskietka. u mnie jest tak że podczas łądowania daję F11 i wybieram flop albo napęd.

Mam ustawione na 1 miejscu CD/DVD … :confused:

to cos musisz miec z biosem

Złączono Posta : 24.06.2007 (Nie) 18:57

bo powinno normalnie odczytywać jeśli masz ustwaione bootowanie z dysku CD\DVD

Moim zdaniem raczej z płytą.

Sprawdź sumy md5 czy się zgadzają.

Albo może źle nagrałeś płyte.

nie ma takiej wersji :stuck_out_tongue:

Pomyliłem się bo z kolegą rozmawiałem :smiley:

chodzi mi o ubuntu 7.04 :stuck_out_tongue:

a na myśli miałem openSUSE :smiley:

Źle nagrana płytka/pobrana z błędami.

Płyta jest sprawdzona i działa nawet jak się uruchomi komputer to wczytuje ją a podczas rozruchu nie :confused:

Podstawowe pytanie: jak ją nagrywałeś?

Przez nero… ściągłem i był w formacie .iso to winrarem rozpakowałem żaden błąd nie wyskoczył i prosto na płytke bez folderu i nie działało…

to spróbowałem cały ten plik iso wgrać też nie działało :confused:

Już specjalnym programem Ultraiso rozpakowałe i też nie działało

Wczytywało jak już komputer był włączony a podczas ruzruchu nie :confused:

ehh

Nie rozpakowywujesz!

odpalasz nero wybierasz opcję wypal obraz na dysku i wskazujesz plik iso

dobra zobacze jutro pojade i kupie sobie płytke i spróbuje jeszcze raz :slight_smile:

Najlepiej wypal obraz programem o nazwie ImageBurn, który służy do wypalania obrazów iso i jest moim zdaniem do tego najlepszy i w 100% dobrze nagrywa płyty. Nero lubi nagrywać iso z błędami dlatego polecam Image Burna :slight_smile:

A to, że rozpakowałeś iso winrarem można było się domyślić, gdyż nie Ty jeden tak zrobiłeś a to pewnie dlatego, że w opcjach winrara jest ustawione, że ISO ma traktować jako paczkę, a że pewnie iso miało ikonkę winrara to ją rozpakowałeś :slight_smile:

Pozdrawiam!

robal jesteś wielki!!

Działa!!

Pozdro.