Nie wczytuje się większość stron internetowych [UPC]

Witam. Zastałem dzisiaj dziwny problem. Strona dobreprogramy.pl jak widać działa ale np: Facebook czy nawet google nie wczytują się. Problem dotyczy też wielu innych stron. Modem był restartowany i nie wiem czym to może być spowodowane. Ma ktoś jakiś pomysł?

Oto co się pokazuje na przykładzie facebook:

Strona internetowa jest niedostępna

Przeglądarka Google Chrome nie może wczytać strony internetowej, ponieważ oczekiwanie na odpowiedź serwera pl-pl.facebook.com trwa zbyt długo. Witryna może być wyłączona lub mogły wystąpić problemy z połączeniem internetowym.

Oto kilka propozycji:

Ponownie załaduj tę stronę internetową później.

Sprawdź połączenie internetowe. Ponownie uruchom wszelkie używane routery, modemy i inne urządzenia sieciowe.

Dodaj przeglądarkę Google Chrome jako dozwolony program w ustawieniach zapory sieciowej lub oprogramowania antywirusowego. Jeśli przeglądarka jest już takim programem, usuń ją z listy dozwolonych programów, a następnie dodaj ponownie.

Jeśli korzystasz z serwera proxy, sprawdź jego ustawienia lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby upewnić się, że serwer proxy działa. Jeśli uważasz, że nie musisz używać takiego serwera, dostosuj ustawienia serwerów proxy: Wybierz menu Chrome > Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane... > Zmień ustawienia serwera proxy > Ustawienia sieci LAN i usuń zaznaczenie opcji „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.

Błąd 118 (net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT): Przekroczono limit czasu operacji.

Sprawdź DNSy, choć przyznam, że w UPC nie spotkałem się z tym problemem.

Ale w sensie że jak bo nie ogarniam :stuck_out_tongue:

A ja powiem, żebyś spróbował czy to samo dzieje się w każdej przeglądarce. Być może Chrome się sypnął.

Tak samo. Dodatkowo nie mogę się z Wifii połączyć, w ogóle zgasła diodka na routerze i nawet nie miga jak wciskam przycisk połączenia… Nic nie było robione. Po prostu rano tak zastałem wszystko ;/

problem jest z DNSami. wpisz sobie do routera/karty sieciowej adres 8.8.8.8 (google)

Niestety ale strony z informacjami o tym jak to zrobić też mi nie chcą działać. Router to Thomson TWG870UG… Pomoże ktoś?