Nie widać drugiego dysku podczas instalacji systemu

Witam

Mam dysk Seagate ST380021A i Samsung HD080HJ system jest zainsalowany na Samsungu i dysk Seagate jest widać w systemie i biosie ale gdy chcę zainstalować system to widać tylko dysk Samsunga. proszę o pomoc ![-o<

Miałeś chyba na myśli, że widać tylko dysk Seagate.

Jak zabootujesz z płyty, to na początku musisz nacisnąć F6, aby załadować sterowniki SATA z dyskietki.

Zakładam, że problem jest z instalacją XP, bo Vista i 7 nie wymagają dodatkowych sterowników do SATA.

sprawdź jak dysk segate jest połączony z płytą główną czy jest to połączenie SATA czy tez IDE.

jeżeli jest SATA to prawdopodobnie będziesz potrzebować SATA sterowników przy instalacji systemu. :slight_smile:

Dawid_987 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Widać tylko dysk Samsunga

Dysku nie widać podczas instalacji XP i 7 a Visty nie sprawdzałem a dysk Segate jest podłączony przez IDE

i tego dysku seagate nie ma widać tylko podczas instalacjii systemu

jak są podpięte dyski za pomocą jednej taśmy czy dwóch? (każdy z dysków podpięty osobno)

Podpięte są osobno

Samsung jest podpięty pod Serial ATA a Seagate pod IDE (ATA)

Ok

Sprawdź czy dysk na IDE(segate) jest skonfigurowany jako slave (możesz sprawdzić w biosie) jeżeli jest ma master ustaw zworkę tak aby był jako slave.

zmieniłem na slave ale to nie pomogło

Przed zainstalowaniem systemu odłącz przewody dysku, na którym nie ma być systemu. Następnie zainstaluj system na dysku, który podłączyłeś i na którym chcesz mieć system… Po zakończeniu instalacji systemu i prowizorycznym skonfigurowaniu podłącz z powrotem przewody do odłączonego dysku. W Mój Komputer sprawdź, czy system wykrył “nowy” dysk. Na pewno wykryje…