Nie widać drugiego dysku podczas instalacji systemu

(Dawid 9878) #1

Witam

Mam dysk Seagate ST380021A i Samsung HD080HJ system jest zainsalowany na Samsungu i dysk Seagate jest widać w systemie i biosie ale gdy chcę zainstalować system to widać tylko dysk Samsunga. proszę o pomoc [-o<

(Db2524) #2

Miałeś chyba na myśli, że widać tylko dysk Seagate.

Jak zabootujesz z płyty, to na początku musisz nacisnąć F6, aby załadować sterowniki SATA z dyskietki.

Zakładam, że problem jest z instalacją XP, bo Vista i 7 nie wymagają dodatkowych sterowników do SATA.

(Raphaello27) #3

sprawdź jak dysk segate jest połączony z płytą główną czy jest to połączenie SATA czy tez IDE.

jeżeli jest SATA to prawdopodobnie będziesz potrzebować SATA sterowników przy instalacji systemu. :slight_smile:

(Agatonster) #4

Dawid_987 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dawid 9878) #5

Widać tylko dysk Samsunga

Dysku nie widać podczas instalacji XP i 7 a Visty nie sprawdzałem a dysk Segate jest podłączony przez IDE

i tego dysku seagate nie ma widać tylko podczas instalacjii systemu

(Raphaello27) #6

jak są podpięte dyski za pomocą jednej taśmy czy dwóch? (każdy z dysków podpięty osobno)

(Dawid 9878) #7

Podpięte są osobno

Samsung jest podpięty pod Serial ATA a Seagate pod IDE (ATA)

(Raphaello27) #8

Ok

Sprawdź czy dysk na IDE(segate) jest skonfigurowany jako slave (możesz sprawdzić w biosie) jeżeli jest ma master ustaw zworkę tak aby był jako slave.

(Dawid 9878) #9

zmieniłem na slave ale to nie pomogło

(system) #10

Przed zainstalowaniem systemu odłącz przewody dysku, na którym nie ma być systemu. Następnie zainstaluj system na dysku, który podłączyłeś i na którym chcesz mieć system.. Po zakończeniu instalacji systemu i prowizorycznym skonfigurowaniu podłącz z powrotem przewody do odłączonego dysku. W Mój Komputer sprawdź, czy system wykrył "nowy" dysk. Na pewno wykryje...