Nie widać napędu w Mój Komputer


(Alribg) #1

Cześć, mam problem ponieważ ostatnimi czasy w "moim komputerze" znika mi napęd DVD, nie mogę odtworzyć żadnej płyty z muzyką, grą nigdy wcześniej tak nie miałem posiadam laptopa Acer Aspire 5520, system Vista. Lampka na dysku ciągle mruga lecz napędu nie widać, w menedżerze urządzeń nie ma również zakładki Stacja CD/DVD, gdy włożę płytę do środka słychać jak dysk pracuje lecz nic dalej się nie dzieje. Jeżeli ktoś wie jaki może być powód oraz jak to naprawić bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje


(Mstiller93) #2

Witaj tomiBG. Problemem jest tu ustawienie w biosie Twojego laptopa. Prawdopodobnie odłączyłeś stację dysków dtalego nadal działa, lecz system jej nie wykrywa.

Z poważaniem Stillus


(Alribg) #3

Yhym, a mógłbyś napisać w jaki sposób mogę to naprawić?


(Gformella) #4

Siema miałem ten sam problem w moim Komputerze były tylko Partycje dysków bez DVD- ROMu. Rozwiązanie:

1)W rejestrze szukamy i otwiueramy klucze rejestru. Windows: HKEY_CURRENT_USER , następie SIFTWARE , Microsoft , Windows , CurrentVersion , Policies i Explorer. i klikamy na NoDriveTypeAutoRun i w pole wpisujemy b5 i klikamy ok. po ponownym uruchomieniu kompa powinno być ok.

2)W antywirusie sprawdzamy czy nie jest aktywna funkcja blokująca autouruchamianie.

3) Format partycji i ponowna instalacja systemu.

4) Panel sterowania System i zabespieczenia menu sprzęt i dżwięk klikamy na Autoodtwarzanie i zaznaczamy użyj autoodtwarzania dla wszystkich nośników i urządzeń.

mi pomogło sprawdzone punkt 1) i 3) ale 1) lepsza .


(szymon189) #5

W Biosie jest widziany Twój napęd?


(Alribg) #6

Mój BIOS ogólnie jest strasznie dziwny, nic w nim nie można ustawić!

Oto zdjęcie z BIOSu :

Gregory, niestety nic nie pomogło, poczekam jeszcze i moze zrobię reinstall systemu