Nie widać nowego dysku w /Mój Komputer/

Witam, dziś podpiąłem nowy drugi dysk o poj. 250 GB, Bios go wykrywa, ale w XP pro już nie. Tak jak w tytule tematu nie pokazuje się w folderze Mój Komputer. Za to po włączeniu programu EASEUS Partition Menager home edition widoczny jest pierwszy dysk systemowy C, podany jest system plików i pojemność dysku oraz informacja że zalogowany jest w systemie jako PRIMARY. Natomiast drugi (ten nowy) jako lokalny dysk, system plików - dysk logiczny, wielkość ok 232 GB, i co dla mnie najdziwniejsze zalogowany również! jako PRIMARY. A zworka na dysku jest ustawiona na SECONDARY i tak samo widzi go BIOS. Proszę o radę. ](*,)

P.S. Wniosek z tego oczywisty, że moje wiadomości o komputerach są na poziomie podstawowym, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli czegoś nie zrozumiem i będę zadawał tzw. naiwne pytania :oops:

musisz go sformatować, w tym miejscu:

PPM na Mój Komputer --> Zarządzaj --> Zarządzanie dyskami

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn (rozwiń) -> Zarządzanie dyskami -> kliknij PPM na ten dysk i wybierz “formatuj”.

P.S. Zawsze mnie ktoś wyprzedzi… o te kilka sekund.

Sformatowałem i już system go widzi z literką. Zastanawia mnie jedno. Dysk systemowy pokazywany jest jako: Układ - partycja, Typ - podstawowy. A ten nowo sformatowany jako: Układ - prosty a Typ - dynamiczny. Czy to ma znaczenie i nie będzie wpływało w przyszłości na jego pracę w systemie itd?

W zasadzie nie ma tu wielkiej różnicy. Możesz przekonwertować typ na dysk podstawowy: http://technet2.microsoft.com/windowsse … x?mfr=true

albo podzielić dysk ponownie, tylko tym razem wybrać dysk podstawowy, a nie dynamiczny (na partycji logicznej).

Wyjaśnienie pojęć: http://www.centrumxp.pl/Slownik/172,dys … iczny.aspx

Proszę jeszcze o podpowiedz jak na tym nowym dysku utworzyć np 3 partycje?

Wejdź w zarządzanie, prawym myszy kliknij na nowy dysk, później klikasz na usuń dysk logiczny, później tworzysz partycje jak wcześniej tylko nie klikasz bez czytania na dalej a wyznaczasz ile ma mieć nowa partycja.

Tak w ogóle to na Twoim miejscu przeinstalował bym Windowsa na nowy dysk, na nowszym dysku ładowanie i działanie systemu powinno być szybsze.