Nie widać partycji E po próbie instalacji ubuntu


(Mati.) #1

Witam, chciałem dziś zainstalować ubuntu 14.04 triumfalna turkawka obok widnows. Chciałem zmniejszyć jedną partycję o 10gb i zmienić typ na EXT 4. Kliknąłem dwa razy na partycję E i pojawiło się pole do modyfikacji partycji. Od razu  zmniejszyłem partycję o 10gb i wybrałem typ ext4 z księgowaniem. I przeszedłem dalej i zauważyłem, że mój dysk się zmiejszył ale zmienił typ z NTFS na EXT4. Korzystałem z opcji Przywróć, ale to nic nie dało. Zpanikowałem i anulowałem instalację z myślą, że postępy zostaną anulowane. Uruchomiłem windowsa 7 i nie widać  wogóle dysku E o wielkości około 330gb. Jak go przywrócic ten dysk wraz z danymi albo jak będzie łatwiej nie muszę odzyskiwać danych tylko żeby przywrócić tą partycję E. Chyba wystarczy ją jakoś przeformatować do systemu plików NTFS. Tylko jak?


(drunkula) #2

Użyj testdisk. Weź jednak pod uwagę, że to dość zaawansowane narzędzie, więc bardzo dokładnie i dwa razy czytaj co zamierzasz wykonać. A jak nie będziesz wiedziesz wiedział co jest od czego, to lepiej daj sobie spokój i poproś kogoś o pomoc.


(madus) #3

Tym możesz zamontować partycje EXT4 w windows http://sourceforge.n…ojects/ext2fsd/ i odzyskać dane

 

Klikasz prawym przyciskiem na partycje z EXT4 potem klikasz Ext2 management zaznaczasz tak jak tu http://i.imgur.com/qb07y2s.png klikasz apply i partycja powinna zostać zamontowana http://i.imgur.com/qqDLkQL.png


(Mati.) #4

Już rozwiązałem problem w inny sposób.

 

Uruchomiłem ubuntu z live. Uruchomiłem program gparted i sformatowałem do NFTS i jest wszystko git. (Dzięki efik)