Nie widać starych maile w Thunderbird

Witam. Mam taki problem w pracy.

Używamy Thunderbirda i nie widać treści starych maili, tak sprzed 3 miesięcy. Są one fizycznie na dysku.

Problem dotyczy tylko wiadomości z folderu odebrane. Wszystkie maile wysłane, lub zarchiwizowane w innych folderach są widoczne. Na dysku wszystkie maile są, a na serwerze już nie, bo tak działa nam poczta. Użyłem porządkowania folderów i nie pomogło. Próbowałem archiwizować i przenosić maile z niewidoczną treścią do innych folderów, ale to nie pomogło. Myślałem, że winna jest ilość tych maili. Ale plik inbox zajmuje 700 MB na dysku, natomiast plik send aż 3,6 GB, a wszystkie maile wysłane są widoczne. Foldery dotyczące zarchiwizowanych wiadomości mają po około 500 MB. Ma ktoś jakąś radę?

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=43303

 

…podobny problem

To nie do końca mój problem. W moim przypadku nie ma takiej sytuacji że część maili przepadła one tam wszystkie są, ale nie są prawidłowo odczytywane. Data otrzymania wiadomości których nie ma się odczytać się przesuwa. Wynosi mniej więcej 3 miesiące wstecz. Jeśli przeniosę wiadomość którą da się jeszcze odczytać do jednego z kilku folderów jakich używamy, to ona będzie prawidłowo się wyświetlać bez względu na to kiedy nadeszła. Od pewnego czasu tak robimy i raczej nie będzie problemów w przyszłości. Ale jest kilkaset nieodczytywalnych wiadomości i za nic nie udaje mi się ich z powrotem przywrócić.