Nie widać twardego dysku

Witam

Wszystkiego najlepszego dla forumowiczów w Nowym Roku !!

Mam mały kłopot z laptopem, a sprawa wygląda tak: znajoma zakupiła sobie laptoma firmy Acer Extensa 5220 z linuxem, ja wspaniałomyśłnie zaoferowałem jej pomoc przy przerobieniu kompa na winde i zaczynają się schody, po włożeniu płytki XP SP 2 po jakimś czasie pojawia się niebieski ekran z komunikatem: “Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Sprawdź czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera … itd.” Podpowiedzcie proszę co z tym fantem zrobić,dodam że na linuksie komletnie się nie znam. Czy da się w takim przypadku zainstalować Win XP?.

Pozdrawiam

Olencjusz

Musisz sciagnac sterowniki do dysku ( bo masz dysk sATA) ściaganc nLIte i zintegrowacc sterowniki z Windowsem przez ten program… Chyba że masz stacje dyskietkowa to na dyskietke stery i jak bedzie wczytywał XP to nacisjnij F6 i stery wgra i dysk bedzie widoczny

Dziękii za podpowiedź, tylko że niewiele mi to mówi, czy mógłbyś bardziej łopatlogicznie mi to wytłumaczyć , tak krok po kroku i ewentualnie jakieś linki, dodam że nie ma stacji dyskietek.

Olencjusz

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

To byłoby miło, gdybyś podał chociażby słowa-klucze do zapytania google, aby w jakiś sposób nakierować działania Kolegi. Bo tak Twój post nic nie wnosi do tematu i zostaje skasowany.