Nie widać zawartości folderów na serwerze ftp


(Palmereldritch1) #1

Hej,

mam problem z serwerem FTP. Używam Cesarftp, ustawiłem sobie katalogi do udostępniania na innym kompie, po czym chcąc zalogować się przez Total Commandera, łączy się bez problemu, ale kiedy klikam na foldery to sa one puste, nie ma w nich żadnej zawartości. Co zrobić?


#2

Psi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Wojtekbogocki) #3

Przerzucić się na FileZillę <http://filezilla-project.org/>, o wiele lepszą defakto... zabezpieczenia Cesara są iście... starożytne + często coś nawala(wiem bo sam miałem niedawno ;]). FileZilla lepsza - Ave. END.


(Palmereldritch1) #4

wojtek czy filezilla to klient ftp czy także serwer ftp? bo mi chodzi o to, żeby na jednym kompie postawić serwer z którego będę mógł szybko sobie przerzucać pliki.

-- Dodane 05.10.2010 (Wt) 13:12 --

Ok, w porządku. Zainstalowałem sobie FileZille Server poustawiałem tak jak ma być i miałem ten sam problem. Jednak w opcjach pasywnego trybu wpisałem IP tego servera i działa. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega aktywny i pasywny tryb działania serwera ftp? teraz nawet po zmianie tego ip na default w opcjach wszystko działa.


(Wojtekbogocki) #5

yup - first google catch http://www.eioba.pl/a76047/aktywny_i_pasywny_tryb_ftp :slight_smile:


(Palmereldritch1) #6

da się jakoś polepszyć transfer ściaganych przez ftp plików? mam maksymalnie 1 mb/sek.


(Wojtekbogocki) #7

nie, to zależy wyłącznie od prędkości wysyłania twojego łącza - w reklamach i na ulotkach operatorzy podają tylko prędkość pobierania więc ta druga jest najczęściej bardzo niska, np. u mnie jest 2mb/s down i 30kb/s up.

Jeszcze jakieś pytania? :wink: :wink:


(Palmereldritch1) #8

Wojtek - pliki pobieram z komputera znajdującego się w mojej sieci LAN, u mnie w pokoju. Czy w takim wypadku też głównym czynnikiem ograniczającym transfer jest prędkość wysyłania? Czy w takim razie nie szybciej będzie jak będę pobierał pliki przez LANa zamiast przez FTP?


(Wojtekbogocki) #9

Skoro masz lan to nie wiem po co to ftp :wink: No to tak - różnicy przy pobieraniu plików nie powinno być(znaczy jeżeli ftp jest w twojej sieci lan) - zależnie od kabla i karty prędkości mogą dochodzić do 100mb/s lub 1gb/s :slight_smile: Jak chcesz dalej się w to bawić, sprawdź ustawienia fz czy aby nie ogranicza transferu i łącz się z serwem poprzez wewnętrzne ip - to powinno pomóc :stuck_out_tongue:


(Palmereldritch1) #10

fz serw nie ogranicza transferu jest wszystko ustawione na no limit.

gdzie sprawdzić jakie jest wewnętrzne ip serwa?


(Wojtekbogocki) #11

Zewnętrzne masz tu http://twojeip.wp.pl/?ticaid=1b046&_ticrsn=3 i to pewnie przez nie się łączyłeś.

A wewnętrzne to musisz na kompie z ftp (nie pamiętam dokładnie):

:arrow: jeżeli masz router to w ustawieniach routera, zazwyczaj tam gdzie masz podłączonych użytkowników.

:arrow: w ustawieniach karty sieciowej.

:arrow: poprzez uruchomienie wiersza poleceń i wpisanie ipconfig - wyświetlą ci się wtedy ip, dns'y itd. wszystkich kart sieciowych jakie masz :smiley: i tam musisz znaleźć ip twojej karty od lanu

:arrow: o ile pamiętam to sama fz pokazywała te ip w ustawieniach :wink:

:arrow: ostatecznie jeżeli masz Viste lub 7 spróbuj połączyć się poprzez nazwę komputera w sieci - to eksperymentalna teorja ale jeśli się nie mylę Winda zamienia je na domeny wewnętrzne(stricte: zamienniki ip)

Zewnętrzne ip ma zazwyczaj format 192.168.2.2, tylko gdy masz router pamiętaj by go nie pomylić z ip routera (Brama domyślna w ipconfig).

No to tyle :slight_smile:


(Palmereldritch1) #12

Wojtek, niestety po wpisaniu ipconfig jedynym przypominającym to wewnętrzne ip jest wartość do serwera dhcp czy coś takiego. jest jakaś inna możliwość, żeby sprawdzić jakie jest wewnętrzne ip kompa?


(Wojtekbogocki) #13

Wystarczy poszukać http://www.laart.eu/pc_serwis/pokaz-wew-ip.htm i nie wierzę że ipconfig nie działa - po prostu źle szukasz.

No dobra ponieważ zaczyna mnie nudzić odpowiadanie w nieskończoność masz jeszcze 2 pytania :stuck_out_tongue: