"Nie widoczna stacja dysków"

(Dominikr2921) #1

Hej,

od paru miesięcy męczę się ze stacją dysków. Chodzi o to że nie ma jej w "Moim Komputerze", ani w Menedżerze urządzeń. Bios ją wykrywa, a ustawienia są na "auto". Próbowałem triku z notatnikiem w którym wpisałem klucz do rejestru, pojawiła się, ale tylko do ponownego włączenia komputera. Próbowałem też reinstalacji "Kontrolerów IDE ATA/ATAPI wszystkich po kolei ale to też nic nie dało. Komputer oddawałem parę razy na gwarancje. Ok naprawili ale do czasu ..... . Dodam też że od czasu do czasu (czyli miej więcej raz na 5 miesięcy) stacja się pojawia. Komputer jest w bardzo dobrym stanie mimo że ma ładne parę, karta graficzna 1gb i 4gb ram. Już opadam z sił. nie wiem co robić a gwarancja już się skończyła. (Z góry dziękuje za porady typu: "Rozkręć go, wyjmij stacje dysków, przeczyść ją patyczkiem namoczonym spritusem, a potem nie po gubiąc

żadnej śrubki to złóż a może będzie działać"). Jeśli ktoś miał coś takiego, lub wie jak to rozwiązać to jest tu mile widziany :slight_smile:

(mrFreeze) #2

Szukaj w wujka google porad. Powiem Ci tylko tyle, że kiedyś miałem identyczny problem i mimo zastosowania wszystkiego co znalazłem w googlach nic nie zadziałało dopiero format ale może Tobie się uda. Nie możesz przywrócić systemu do momentu kiedy jeszcze był widoczny cdrom?

(Dominikr2921) #3

Format nie wchodzi w grę, ponieważ nie posiadam (ani zbyt nie potrafię zainstalować) płyty z winowsem. Wujek Google wyjechał na wakacje i nic u niego (czego nie próbowałem) nie można znaleść … ;/

Co do przywracania to sprawdzę i dam znak czy coś to dało.

(mrFreeze) #4

Jaki w ogóle system i czy nie możesz zrobić przywracania?

(Dominikr2921) #5

System windows 7 64 bity, przywracanie dam z przed dwóch lat, może coś da …

@Edit: U mnie raczej nic nie da, przywracanie jest zapisane jako “przywrócenie kopi zapasowej” czy coś w tym stylu, ale chodzi o to że ja ją usunąłem ponieważ warzyła prawie 100gb i nie mogę przywrócić tego punktu …;/

Co do innych punktów przywracanie to jest ostatniego miesiąca więc to raczej nic nie da, inne pomysły?

(mrFreeze) #6

Nie wiem może zacznij od CCleanera, Odkurzacza, AdwCleanera, MBAM, następnie sfc/scannow

http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

(JNJN) #7

I pewnie komp ma kilka lat?

A napęd DVD to sata - wąska taśma?

(Dominikr2921) #8

Komp ma 3 lata, ale w tedy co go kupowałem to był najlepszy na rynku. Ma 4 gb ram wiec nawet teraz nie mam problemow z wymaganiami. Co do tej taśmy to Ci nie odpowiem bo się na tym nie znam :confused:

(mrFreeze) #9

Zobacz jaka idzie do napędu

http://gadzetomania.pl/images/2008/11/ata-sata.jpg

(Dominikr2921) #10

Nie zbyt mam możliwość to zobaczyć ponieważ to jest wewnątrz kompa, a ja go jeszcze nigdy nie rozkręcałem (boje się ze coś zepsuje a szybko na nowego bym nie zebrał) to na prawdę jest tak mocno potrzebne? Przecież bios mi wykrywa stacje.

(mrFreeze) #11

3 lata nie czyszczony komp :rotfl2:  Zapewne możesz tam hodować pieczarki. Daj screena z ciekawości z HWInfo z zakładki Sensors (całe okno)

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_434.exe

(lith) #12

jak go nie rozkręcałeś to może po prostu coś na wtyczkach nie styka? A jak nie to z prowizorycznych rozwiązań - może pokombinować z montowaniem tego napędu jak np. dyski sieciowe, żeby z autostartu się przy właczaniu komputera odpowiedni skrypt odpalał dodający stację?

(Dominikr2921) #13

To działa ale też na chwilę (czyli do ponownego włączenia kompa) ale teraz nie mam dostępu do takiej płytki, co do “tego skanu” to wyśle jutro.

(Dimatheus) #14

dominikr2921 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole posta po prawej stronie) - wyedytować swoje trzy ostatnie posty, dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Dominikr2921) #15

Przepraszam za brak “znaków diakrytycznych”. Ostatnie posty pisałem na tablecie który jest podłączony do klawiatura, a ona zaś nie posiada prawego “alta” …

Co do sreena to jak ja mam go zrobić?

Jeden użytkownik napisał mi abym zerknął pod ten link :  http://www.fixitpc.pl/topic/930-problemy-z-dvd-w-systemach-vistawindows-7/  Mam ten spam problem co w “problemie 2”. Co do rozwiązania to jest mały problem ponieważ w rejestrze posiadam prawie dwadzieścia folderów o tej samej nazwie, chodzi o  {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} więc nie wiem z którego mam usunąć …

(JNJN) #16

Masz podany numer klucza, odszukaj go i najedz na niego i po prawej stronie wyświetli się zawartość.

I lokalizację w rejestrze:

Jak coś, sprawdź wszystkie takie klucze w tej lokalizacji i usuń frazy (ale powinien być tylko jeden).

(Dominikr2921) #17

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałeś więc wyśle Ci screena z tego co ja tam mam, łap:

a143cba7f8afe6dfm.jpg

Czyli mam usunąć te pliki z wszystkich folderów o tej nazwie?

(JNJN) #18

Jak szukasz adresu: Karłowicza 5/74 - patrzysz tylko na numer 74?

Patrz na cały klucz- szczególnie to:

Powinien być w tej lokalizacji tylko jeden?

(Dominikr2921) #19

Patrzę cały czas na cały klucz, ale piszę, jest tam w folderze “class” ponad 20 takich samych folderów o nazwie  {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} więc nie wiem co ja mam usunąć … ;/

Ohh, przepraszam miałeś rację, nie zauważyłem że te "foldery różnią się jedną małą cyferką, zwracam honor. Ale i tak w tym właściwym nie mam plików  UpperFilter ani LowerFilter.

@Edit: oto screen z tego co ja tam mam :

1cc82d9fbaa7b583m.jpg

(JNJN) #20

A może ona jest uszkodzona?

Coś bootującego na CD/DVD i sprawdź, czy ruszy?

Zobacz, czy widoczny jest w biosie.