"Nie widoczna stacja dysków"

Hej,

 

od paru miesięcy męczę się ze stacją dysków. Chodzi o to że nie ma jej w “Moim Komputerze”, ani w Menedżerze urządzeń. Bios ją wykrywa, a ustawienia są na “auto”. Próbowałem triku z notatnikiem w którym wpisałem klucz do rejestru, pojawiła się, ale tylko do ponownego włączenia komputera. Próbowałem też reinstalacji "Kontrolerów IDE ATA/ATAPI wszystkich po kolei ale to też nic nie dało. Komputer oddawałem parę razy na gwarancje. Ok naprawili ale do czasu … . Dodam też że od czasu do czasu (czyli miej więcej raz na 5 miesięcy) stacja się pojawia. Komputer jest w bardzo dobrym stanie mimo że ma ładne parę, karta graficzna 1gb i 4gb ram. Już opadam z sił. nie wiem co robić a gwarancja już się skończyła. (Z góry dziękuje za porady typu: "Rozkręć go, wyjmij stacje dysków, przeczyść ją patyczkiem namoczonym spritusem, a potem nie po gubiąc

żadnej śrubki to złóż a może będzie działać"). Jeśli ktoś miał coś takiego, lub wie jak to rozwiązać to jest tu mile widziany :slight_smile:

Szukaj w wujka google porad. Powiem Ci tylko tyle, że kiedyś miałem identyczny problem i mimo zastosowania wszystkiego co znalazłem w googlach nic nie zadziałało dopiero format ale może Tobie się uda. Nie możesz przywrócić systemu do momentu kiedy jeszcze był widoczny cdrom?

Format nie wchodzi w grę, ponieważ nie posiadam (ani zbyt nie potrafię zainstalować) płyty z winowsem. Wujek Google wyjechał na wakacje i nic u niego (czego nie próbowałem) nie można znaleść … ;/

Co do przywracania to sprawdzę i dam znak czy coś to dało.

Jaki w ogóle system i czy nie możesz zrobić przywracania?

System windows 7 64 bity, przywracanie dam z przed dwóch lat, może coś da …

 

@Edit: U mnie raczej nic nie da, przywracanie jest zapisane jako “przywrócenie kopi zapasowej” czy coś w tym stylu, ale chodzi o to że ja ją usunąłem ponieważ warzyła prawie 100gb i nie mogę przywrócić tego punktu …;/

Co do innych punktów przywracanie to jest ostatniego miesiąca więc to raczej nic nie da, inne pomysły?

Nie wiem może zacznij od CCleanera, Odkurzacza, AdwCleanera, MBAM, następnie sfc/scannow

 

http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

 

I pewnie komp ma kilka lat?

 

A napęd DVD to sata - wąska taśma?

Komp ma 3 lata, ale w tedy co go kupowałem to był najlepszy na rynku. Ma 4 gb ram wiec nawet teraz nie mam problemow z wymaganiami. Co do tej taśmy to Ci nie odpowiem bo się na tym nie znam :confused:

Zobacz jaka idzie do napędu

 

http://gadzetomania.pl/images/2008/11/ata-sata.jpg

Nie zbyt mam możliwość to zobaczyć ponieważ to jest wewnątrz kompa, a ja go jeszcze nigdy nie rozkręcałem (boje się ze coś zepsuje a szybko na nowego bym nie zebrał) to na prawdę jest tak mocno potrzebne? Przecież bios mi wykrywa stacje.

3 lata nie czyszczony komp :rotfl2:  Zapewne możesz tam hodować pieczarki. Daj screena z ciekawości z HWInfo z zakładki Sensors (całe okno)

 

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_434.exe

jak go nie rozkręcałeś to może po prostu coś na wtyczkach nie styka? A jak nie to z prowizorycznych rozwiązań - może pokombinować z montowaniem tego napędu jak np. dyski sieciowe, żeby z autostartu się przy właczaniu komputera odpowiedni skrypt odpalał dodający stację?

To działa ale też na chwilę (czyli do ponownego włączenia kompa) ale teraz nie mam dostępu do takiej płytki, co do “tego skanu” to wyśle jutro.

dominikr2921 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole posta po prawej stronie) - wyedytować swoje trzy ostatnie posty, dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Przepraszam za brak “znaków diakrytycznych”. Ostatnie posty pisałem na tablecie który jest podłączony do klawiatura, a ona zaś nie posiada prawego “alta” …

 

Co do sreena to jak ja mam go zrobić?

 

Jeden użytkownik napisał mi abym zerknął pod ten link :  http://www.fixitpc.pl/topic/930-problemy-z-dvd-w-systemach-vistawindows-7/  Mam ten spam problem co w “problemie 2”. Co do rozwiązania to jest mały problem ponieważ w rejestrze posiadam prawie dwadzieścia folderów o tej samej nazwie, chodzi o  {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} więc nie wiem z którego mam usunąć …

 

 

Masz podany numer klucza, odszukaj go i najedz na niego i po prawej stronie wyświetli się zawartość.

 

I lokalizację w rejestrze:

 

 

Jak coś, sprawdź wszystkie takie klucze w tej lokalizacji i usuń frazy (ale powinien być tylko jeden).

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałeś więc wyśle Ci screena z tego co ja tam mam, łap:

a143cba7f8afe6dfm.jpg

 

Czyli mam usunąć te pliki z wszystkich folderów o tej nazwie?

Jak szukasz adresu: Karłowicza 5/74 - patrzysz tylko na numer 74?

 

Patrz na cały klucz- szczególnie to:

 

 

Powinien być w tej lokalizacji tylko jeden?

Patrzę cały czas na cały klucz, ale piszę, jest tam w folderze “class” ponad 20 takich samych folderów o nazwie  {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} więc nie wiem co ja mam usunąć … ;/

 

Ohh, przepraszam miałeś rację, nie zauważyłem że te "foldery różnią się jedną małą cyferką, zwracam honor. Ale i tak w tym właściwym nie mam plików  UpperFilter ani LowerFilter.

 

@Edit: oto screen z tego co ja tam mam :

1cc82d9fbaa7b583m.jpg

A może ona jest uszkodzona?

 

Coś bootującego na CD/DVD i sprawdź, czy ruszy?

 

Zobacz, czy widoczny jest w biosie.