Nie widze treści e-maili w OE

Witam!

Problem jak w temacie. Outlook Ekspress działa normalnie (ściąga poczte, wysyła, kasuje) poza tą jedną rzeczą: w oknie treści wiadomości jest po prostu biało… Widzę tematy, foldery z wiadomościami, książkę adresowa, tylko treści poczty nie. Nie ma znaczenia czy mail jest nowy czy sprzed pół roku (mam takie), nie ma znaczenia czy formatowany w html czy jako tzw. “zwykły tekst”.

Mam tak od trzech dni. Nic nie robiłem istotnego z kompem w tym czasie. Pare dni wcześniej zainstalowałem program do optymalizacji neostrady cfosSpeed. Ale po instalacji jeszcze kilka dni maile były widoczne. Nie mam koncepcji co to może być.

Śmieci nie mam, system skanowany czym sie dało, stale pracuje MS Antispyware, BitDefender (z włączoną opcją kontroli poczty) i ZoneAlarm - ale to wszystko mam od miesięcy, jest dobrze pokonfigurowane bo działało już kupę czasu. Ma ktoś jakiś pomysł?

System XP Home SP2, Outlook Ekspres 6.0

Kliknijm 2 razy na wiadomość i zobaczysz :slight_smile:

Hahaha… Bardzo śmieszne :? Gdyby to było takie proste to nie zawracałbym nikomu głowy na tym Forum.

Sprawdzales ustawienia w zakladce"Widok">“Widok biezacy"i"Układ”?

Jagodka - sprawdziłem teraz. Wszystko standartowo poustawiane. Widok bierzący: zahaczone “pokaż wszystkie wiadomości”. Pobawiłem się też opcjami w zakładce Układ. Nic nie dało, dodają się tylko nowe okna, ale to o które mi chodzi - w którym zwykle widac treść wiadomości - jest ciągle bialutkie, jakbym dostawał same puste maile :frowning:

Poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=16641

http://www.polnews.pl/showmsg.php?id=28&mid=85288

Pomoc moze jeszcze uaktualnienie OE

Problem rozwiązany :slight_smile: Dziękuję Jagodka! Wprawdzie mi pomogłas mi bezposrednio, ale dzięki twojemu linkowi do tematu na searchengines.pl dotarłem do przyczyny. Picasso pisała tam o odpaleniu biblioteki inetcomm.dll. U mnie ona działała cały czas ale zainteresowałem się tym i poszukałem dalej. Okazało się że ten sam efekt powodują jeszcze błędne ściezki dostępu do zmiennych srodowiskowych Temp i Tmp. Są one wpisane w: Mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->Zmienne środowiskowe. No i jestem w domu, bo niedawno instalowałem sobie RamDrive i za radą autora pewnego artykułu w “Ekspercie” zmieniłem te sciezki tak, żeby katalog Temp był umieszczony na Ram Drive’ie i opróżniał się sam po wyłączeniu kompa. Wszystko działało tak jak autor pisał, tyle że nie wspomniał o takim efekcie ubocznym jaki u mnie wystąpił. Tyle na ten temat. Można zachować dla potomnych :slight_smile:

Jagodka , dziękuję ci raz jeszcze za zainteresowanie i naprowadzenie na właściwe rozwiązanie :slight_smile: