Nie widzę udostępnionych plików na laptopie

Witam. Mam problem z udostępnieniem plików w sieci lokalnej a mianowicie, na komputerze stacjonarnym z systemem windows 10 udostępniłem sobie pliki i foldery do sieci lokalnej. Komputer do internetu jest podłączony kablem. Ustawiłem w opcjach udostępniania odnajdowanie sieci. Na telefonie z Androidem który jest połączony przez wi-fi w aplikacji ES File explorer widzę udostępnione pliki i mogę je odtwarzać, edytować ale na laptopie który też ma windows 10 i również jest połączony przez wi-fi nie widzę udostępnionych plików. Oba urządzenia (PC i laptop) Są w tej samej grupie roboczej (WORKGROUP) Co robić?
Jest może jakiś program który by wyszukał udostępnione pliki w sieci lokalnej?

Centrum sieci i udostępniania
Opcje profilu muszą zezwalać na udostępnianie plików i drukarek, oraz odnajdywanie sieci.
Dodatkowo do sprawdzenia:

  • ustawienie FW (jesli używasz innego niż wbudowany w system)
  • ustawienia uprawnień udostępnionych folderów

Ustawiłeś profil sieci na prywatną w laptopie.
Przy domyślnej publicznej udostępnianie jest wyłączone.

@anon42271672 na komputerze i laptopie sieci ustawione są na prywatne. @Veers Na PC mam wyłączony FW i windows Defender. Na laptopie mam antywirus McAfee i FW i Windows Defender włączone z ustawieniami domyślnymi. Gdy udostępniałem na komputerze foldery to dodałem każdego i dałem każdemu możliwość odczyt i zapis. Na telefonie wszystko działa tylko nie wiem czemu laptop nie widzi komputera. Dodam że wcześniej jak to zrobiłem to przez chwilę zadziałało i widziałem pliki ale jak zrestartowałem laptopa to już komputer znikł z Sieci

Pewny jesteś, że ten drugi komputer jest w tej samej podsieci?

@bachus No laptop i telefon są połączone z wi-fi 5 GHz a komputer jest połączony kablem. W domu mam tylko jeden router. Aplikacja na telefonie wykrywa pliki z komputera a laptop nie

@Bachu @anon42271672 @Veers Zapomniałem napisać. Na komputerze widać laptopa i udostępnione pliki z komputera ale an laptopie już nie

Mój komputer -> prawy klik -> dodaj lokalizację sieciową.

W okienku podajesz adres ip komputera który udostępnia katalog w formacie
\xxx.xxx.xxx.xxx\nazwa-katalogu

I powinno załapać bez problemu, najlepiej gdyby komputer miał stałe ip.

1 polubienie

@anon42271672 Dzięki wielkie za pomoc. okazało się że po prostu z jakiegoś powodu komputer jest niewidoczny w Sieci ale po wpisaniu IP komputera dostałem się do moich plików