Nie widzi CD i DVD Rom

Witajcie:)

  1. Wkładam drugi dysk do szuflady w komputerze -> Przękręcam kluczykiem -> Włanczam komputer -> wszystko działa, czyli widzi dwa dyski twarde + CD i DVD Rom

  2. Przekręcam kluczykiem w szufladzie -> dysk jest nieaktywny -> uruchamiam komputer -> po uruchomieniu nie widzi w ogóle CD i DVD Rom. W czym jest problem?

Nie chcę za każdym razem wyjmować dysku. Chcę go trzymać w szufladzie, ale chcę go uruchamiać tylko czasami przekręcając ten śmieszny kluczyk. Próbowałem tak, ale kiedy dysk jest podpięty, ale nie aktywny nie widzi wtedy Rom’ów. Pomożecie?

LOGOS a przypadkiem nie jest to spodowane podpięciem napędów do taśmy od dysku w szufladzie ??

Sprawdzę i dam znać :slight_smile:

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 17:53

wszystko jest ok, szuflada jest na taśmie z I twardym dyskiem, więc nie wiem, gdzie szukać dalej. Jak na aktywnej szufladzie wejdę do biosu, to mam:

Pirimary master (pierwszy dysk)

Primary slave (ten w szufladzie)

Secondary master (CD)

Secondary slave (DVD)

a jak szuflada jest nieaktywna, to wszystkie pozycje oprócz tej pierwszej są na “not installed” :frowning:

zamień dvd z kieszenią i sprawdz

Jest, tak zrobiłem i Rom’y już nie znikają (dzięki serdeczne), ale za to dość długo się uruchamia i wyświetla mi taki napis w dosie: autodetecting… tak jakby skanował coś i potem, po jakichś 8 sek dopiero rusza dalej.

Złączono Posta : 14.07.2006 (Pią) 15:10

no dobra. Muszę z tym żyć, bo nic innego nie wykombinowałem. Wysuwam szuflade i działa. Trochę mnie to wkurza, że muszę tak robić, kiedy nie używam dysku, ale już trudno. Dzięki za porady :heej: