Nie widzi dysku przenośniego 500GB

Mam problem z dyskiem przenośnim 500 GB komputer go normalnie widział ale już go nie widzi co się stało i co mam zrobic mam Windows XP SP2 dysk-WD My Passport Essential 500GB Co mam zrobić

Hej,

:arrow: A czy podłączając dysk pod USB słychać charakterystyczny sygnał dźwiękowy podłączenia urządzenia USB??

:arrow: Czy widać, że dysk normalnie działa - świecą diody, słychać obroty, etc??

Uruchom przystawkę zarządzania dyskami - kliknij prawym przyciskiem na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami. Sprawdź, czy w oknie tym widoczny jest dodatkowy dysk - ten na USB - oraz jakie literki mają przypisane jego partycje. Być może zdarzyło się tak, że ta sama literka została przypisana do partycji dysku zmontowanego w komputerze oraz do tej obecnej na dysku USB. Jeśli tak, konieczna jest ich zmiana.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jesli nie widzi w windowsie, to spróbuj pod DMDE. Jesli to nie pomoże, wyjmij dysk z obudowy i podłącz bezposrednio pod SATA (albo ATA) i zobacz, czy bios go wykryje.

Jak jeszcze masz gwarancję to pierwsze co oddaj go - niech naprawią. Chyba że na prawdę programy są bardzo ważne.

Hej,

Niestety - a może i stety - nie każdy brak widoczność dysku oznacza jego uszkodzenie. W zdecydowanej większości przypadków rozwiązanie kryje się w odpowiedniej konfiguracji systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus