Nie widzi dysku twardego podczas próby formatu - xp

mam problem ze zrobieniem formatu kompa.

Otóż ustawiam w biosie żeby jako pierwszy sczytywało cd-rom

wrzucam płytke xp i reset.

włącza się instalator xp.

wszytsko jest ok aż do momentu pokazywania partycji.

raz pokazało mi partycję systemową, usunołem ją i gdy chcialem stworzyć nową nie było w ogóle widać dysku twardego…

Po mimo usunięcia partycji systemowej nadal xp chodzi…

Nie wiem czemu wywala mi komunikat przy następnej próbie…

Pojawia się komunikat typu że NIe ma dysku twardego…

Próbowałem już kilka razy i ciągle to samo…

Pomoże ktoś?

dysk jest dyskiem SATA ?? jak tak to musisz w BIOSie ustawić identyfikacje dysków SATA jako IDE/ATA albo zintegrować sterowniki do płytą z systemem.

Hej,

Gdy pojawia się taki komunikat, to raczej na pewno dysk jest dyskiem SATA, działającym w takim też trybie. A jeśli tak, to potrzebne będzie posiadanie odpowiednich sterowników do kontrolera SATA.

:arrow: Jaki to komputer - laptop/netbook,notebook czy stacjonarny?

:arrow: Jeśli ten drugi, to czy ma stację dyskietek?

:arrow: Podaj model komputera (jeśli jest to laptop/netbook,notebook) lub model płyty głównej (jeśli jest to komputer stacjonarny).

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer stacjonarny.

Tak są dyskietki.

A co do płyty to jak sprawdzić jaki model się posiada?

Hej,

Czyli na dobrą sprawę integracja sterowników nie jest koniczna. Wystarczy przygotować odpowiednią dyskietkę i w czasie rozpoczynania instalacji wcisnąć F6, by zainstalować sterowniki SATA (instalator dokładnie wyświetla takową informacje w dolnym pasku) i dalej dysk powinien już być widoczny. Ale do tego oczywiście musimy wiedzieć, jaki jest to model płyty głównej, by dobrać odpowiednie sterowniki.

Możesz posłużyć się programem SiSoftware Sandra 2009.SP4.15.124 - ściągasz, instalujesz i uruchamiasz. Przechodzisz do zakładki Hardware -> Mainboard i tam odczytujesz model płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

BTW

Sformatować możesz dysk - do sformatowania

komputera wystarczy zwykły młotek.

df63b981b9c59955m.png

nie wiem które oznaczenie to model płyty głównej dlatego wkleiłem screena.

Hej,

Wygląda na to, że Twoja płyta główna to MSI KT4 Ultra. Sterowniki dla kontrolera SATA znajdziesz tutaj - chodzi oczywiście o pozycję VIA VT8237® SATA RAID Driver (For floppy driver) dla Windows 2000/XP . Zgodnie z instrukcją wypakowujesz pliki do folderu, a następnie kopiujesz wszystkie na dyskietkę. Odpalasz instalację i naciskasz F6, by zainstalować sterowniki SATA (instalator dokładnie wyświetla takową informacje w dolnym pasku) i dalej dysk powinien już być widoczny.

Pozdrawiam,

Dimatheus