Nie widzi GPS'a przez USB

Podłączyłem nowy GPS do komputera aby zaktualizować mapę. Mam licencję na aktualizację, ale cóż z tego, skoro Win 7 w ogóle nie pokazuje tego GPSa jako dysku. Niby go wykrywa i ładuje akumulator. Pokazuje się ikonka urządzenia zewnętrznego w postaci wtyczki USB z zielonym kółkiem na pasku procesów, ale nic dalej.

GPS ma Win CE 5 i mapę MapaMap 6.

co zrobić aby pokazała się ikonka napędu w

Edit:

W menadżerze urządzeń jest po podłączeniu, ale jako nieznane urządzenie.

Na XP pomaga zainstalowanie activesync http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141 ale dla 7 nie znalazłem tego dodatku.

Miałem podobny problem co Ty z tym że w Viście Home Premium+navigacja Lark GPS Win CE 5 i MapaMap…

Podłącz GPS do kompa za pomocą USB,następnie przejdź do Windows Update i kliknij Sprawdź czy są aktualizacje…

Po wyszukiwaniu powinno się pojawić coś takiego “Microsoft Corporation-Other hardware-Windows Mobile-based Device”

Ma około 10~12 MB.Po instalacji pojawi się ikonka w Computer w kształcie telefonu komórkowego.

Spróbuj zainstalować Windows Mobile Device Center (jest to program dla Visty, ale działa też w 7):

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Center+6.1

Pomogło. Dzięki wielkie :slight_smile:

Poczekaj, aż wyjdzie Finalna wersja Sódemki, a nie baw się w bety jako system roboczy, to wtedy na pewno będzie ci chodzić. Taka jest moja diagnoza

To żeś się pospieszył. :stuck_out_tongue:

Poza tym co tak trzymacie się tego, że RC = nie do użytku. Sam używam głównie siódemki i jakoś nie mam z niczym problemów.

ja nie mowie, że nie do użytuku ale RC to RC może nie mieć zaimpletowanych niektórych rzeczy może zostać parę dodanych, kto wie może do wydania siódemki powiększą bazę sterowników dużo się może zdarzyć RC jest dp celów testowych a ni do pracy zrozumcie to wreszcie czy tak trudno wyczekać do tego października ?

Akurat jeśli chodzi o urządzenia z Windowsem Mobile, to żaden Windows nie wspiera ich natywnie. Trzeba wgrać w przypadku XP ActiveSync, a w Viście/7 WMDC.

Wg mnie testowanie systemu polega na tym, że użytkujemy go 24h/d bo inaczej jak odnajdziemy usterki. Ja w ten sposób pomagam MS że skasowałem wszystkie inne systemy aby nie mieć wyjścia i jak mam problem z 7 to muszę sobie z nim poradzić, przy okazji uczę się nowego systemu ja w powyżej przedstawionym przypadku lub odnajduję istniejące błędy jak w przypadku braku sterowników w wersji buildu powyżej 7000 kiedy te sterowniki były w w wersji 7000.

A według mnie testowanie systemu odbywa się w odizolowanym i bezpiecznym środowisku czyli przy użyciu wirtualizacji, takie testowanie też może odbywać się przez 24/h. A microsoftowi nie pomagam bo mi /cenzura/ za to płaci jak zapłaci to pomogę. Usterki odnaleźć można także poprzez zaglądanie do kodu źródłowego ale tego udogodnienia microsoft nam nie daje. Nie wiem czy wiesz ale wszystkie szanujące się firmy testują swoje oprogramowanie w wirtualnym środowisku a nie na żywca w systemie operacyjnym. Tak samo testują nowe systemy operacyjne ponieważ nie mogą sobie pozwolić na pracę na niestabilnym systemie operacyjnym pełnym luk i wad. To jak praca na bombie zegarowej (przy czym wybucha ona wtedy kiedy tego nie chcemy np. pisząc ważną pracę w wordzie) z wywieszoną karteczką zapraszam hackerów.

Testujmy tylko w jeden sposób a faktycznie nie znajdziemy 90% błędów.

Po to MS dał na ponad rok dobry system ludziom za free, aby za to mieć przetestowany system w najdziwniejszych konfiguracjach sprzętowych i w sytuacjach, o których programistom się nie śniło.

Życie i kreatywność ludzka niosą ze sobą najdziwniejsze rozwiązania.

Testując tylko wg wybranego schematu w pewien sposób oszukujesz firmę, która liczyła na twoją innowacyjność przy prowadzeniu testów, na kreatywność, której żadne grupy Chińczyków za miskę ryżu nie wykażą.

Ja na przykład zauważyłem błąd w wersji RC polegający na tym, że brakuje sterowników do płyty głównej, które w wersji 7000 były. Pomaga jedynie zainstalowanie 7000 i zainstalowanie na nią (nie upgrade bo nie ma takiej możliwości) wersji RC. Odnajduje ona wówczas sterownik z poprzedniej instalacji.

Niby to genialne nie jest, ale jednak coś zauważyłem, czego MS się nie dopatrzył. Na VB nie było by tego problemu.