Nie widzi partycji-instalacja xp

Witam odebrałem wczoraj komputer z serwisu miał wymienianą płytę główną.

Teraz muszę zainstalować windowsa xp na swoim dysku Sata. Nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem jak ten teraz a mianowicie nie ważne jaki bym dysk nie wybrał (mam 2) to pojawiają sie takie komunikaty jak na zdjęciu i nie da sie zainstalować windowsa.

http://www.fotosik.pl/u/dastin1500/zdjecie/1/album/1211798

http://www.fotosik.pl/u/dastin1500/zdjecie/2/album/1211798

http://www.fotosik.pl/u/dastin1500/zdjecie/3/album/1211798

Witam,

Ty tworzyłeś te partycje czy serwis? Jeżeli nie działa formatowanie, spróbuj usunąć partycję i utworzyć na nowo. Btw nie opłaca się stawiać XP na partycji 600GB. Raczej próbuj na tej 70GB, tym bardziej, że na tym 600GB widzę, że masz jakieś dane. Sformatuj jako NTFS partycję 70GB i spróbuj zainstalować.

Pozdrawiam

no tak też bym nie chciał ruszać tego dysku 600gb bo tam mam wszystko.

Sam te partycje robiłem jakiś czas temu. Nie działa mi formatowanie chyba że pominąłem je w jakiś sposób.

Jak usuwam partycje w instalatorze windowsa (klikając D) to pojawia sie na chwile ścieżka bez nazwy a a po czym jak dam ENTER to jest ta sama informacja co na zdjęciu 2 i partycja znowu nazywa sie D lub C zależy która wybieram.

Sformatuj partycję za pomocą programu GParted - zainstaluj system…

Dokładnie, format z poziomu linuksa partycji by się przydał. Oczywiście mówimy o tych partycjach bez danych. Pobierz sobie Ubuntu czy Minta http://www.linuxmint.com/download.php, odpal z liveCD i do dzieła.

Można również tak ale wydaje mi się że będzie lepszy GParted.

a mogę zamiast na płytke cd nagrać iso na pendriva ? Czy może za dużo zabawy z tym jest i lepiej kupić cd ?

Na początek proponuję użyć programy do odzyskiwania danych takiego jak np R-Studio w wersji pełnej jest do doskonałe narzędzie. Więc odpalamy jak tutaj koledzy zalecają jakiegoś live-CD i odzyskujemy dane. Jeśli jest to naprawdę dużo danych najlepiej posiadać jakiś drugi dysk twardy, wewnętrzny, albo nawet przenośny. Kolejnym krokiem jest usunięcie obydwu partycji, nie powinno być większych problemów, z ich usunięciem przy założeniu, że dysk twardy jest prawidłowy bez uszkodzeń. Następnie dzielimy dysk na partycje, przypisując im system plików NTFS, i instalujemy WinXp. Jeśli by jednak wystąpiły jakiekolwiek problemy z usuwaniem partycji, może to być wina infekcji, bądź uszkodzednia tablicy partycji, ale to jak piszę w najgorszym przypadku.

Podobny temat tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-usunieciem-partycji-przy-instalacji-t394958.html

Można stworzyć bootowalnego pendrive, są do tego darmowe programy.

Tak tylko taki proces jest trochę skomplikowany, trzeba poszukać odpowiednich programów, a o nie nie jest łatwo, jeśli się znajdzie jakiś to zawsze występuje inny problem na drodze. To nie jest tak prosto jak się komuś wydaje zainstalować system z pendrive’a.