Nie widzi pendriva

Witam,

mam problem z odczytywaniem pendriva, włożonym do każdego wejścia USB. Otrzymuję komunikat, że dysk jest niesformatowany, dzieje się tak z dowolnym pendrivem. Natomiast jak uruchamiam Windowsa z włożonym pendrivem do portu wszystko jest ok. Skutkiem jest to, że trzeba restartować kompa żeby odczytać dane. Czy można to naprawić?

Na początek zastosuj TestDisk & PhotoRec

Jak to nie da rady to zrób format pena pod dos`em najlepiej jakąś płytą ratunkową live cd.

Dla pewności przeskanuj kompa jakimiś szczepionkami jak i postaraj ponaprawiać błędy na dyskach USB.

Być może złapałeś infekcje lub po prostu żywotność pamięci flash się kończy. Możesz spróbować ponownie zainstalować urządzenie.Z tego, co wiem pamięć flash powinno się bez problemu odtworzyć na live linux, u mnie to działało.

Pozdrawiam

Jak pen może być uszkodzony, skoro po restarcie PC jest wszystko ok. Zanim napiszesz coś, to się zastanów. To samo tyczy się infekcji, jeżeli system miałby wirusa blokującego dyski przenośne, to na pewno nie powracałoby wszystko do normy po restarcie, to po pierwsze, a po drugie na pewno nie wyskakiwałby komunikat, że dysk nie jest sformatowany. Po mojemu po prostu coś się narobiło z system, w związku z czym pasowałoby usunąć z systemu sterownik pena i wtedy wsadzić pena żeby wgrał na nowo, a jak to nic nie da, to zastosować uniwersalny lek na wszystkie problemy z system, czyli format i ponowna instalacja Windowsa. Nawet przypuszczam, ze nikt by się z tym nie cackał i zrobiłby tak samo jak ja, czyli przeinstalował sterowniki i jakby to nie pomogło to po prostu zainstalowałby system na nowo i tyle.

po prostej linii to można sformatować

ale najpierw użyj przywracania systemu i wybierz moment przed problemem

chciałem zrobię ustawić podpis ale mam bana na niego :smiley: :smiley: (nie pytajcie dlaczego o chyba że admin zapyta i może odbanuje mi podpis)

“Formatować każdy umie, ale naprawić to już nieliczni”

Ja należę do tych co potrafią, chociaż czasami są takie przypadki, że rozkładam ręce, bo nie mam pomysłu co może być grane i wtedy wybieram format, bo nie chce mi się wysilić głowy co może być grane… Poza tym, trzeba na pewne problemy z systemem trzeba patrzeć w ten sposób, że przynajmniej w moim wypadku mniej czasu zajmie mi instalacja systemu od nowa, niż w niektórych sytuacjach nawet odnalezienie “po omacku” przyczyny i usunięcie jej.