Nie widzi plików?

Witam! Wiem że to forum o tematyce komuterowej ale nie miałem pomysłu na jakie forum wrzucic mój problem. Otóż tak mam od kumpla kilka amatorskich jego produkcji filmów, nagrałem to na płytkę DVD, zaznaczyłem “płytka wielosekcyjna” (Nero), pliki w formacie .AVI, chciałem to sobie obejrzeć na moim odtwarzaczu DVD (Philips DVDR 3570H) o dziwo patrze odtwarza format .AVI, wszytko pięknie do czasu jak kumpel dał mi jeszcze jeden filmik, postanowiłem że dogram go do tamtej płytki, dogrywam wszytko OK, wrzucam do odtwarzacza, a tutaj niespodzianka, móje DVD nie odnalazło w ogóle tego pliku jakby go na płytce nie było (a jest i działa bo sprawdziłem na kompie), doszedłem do wniosku (po kilku testach) że mój DVD-ik widzi tylko te pliki nagrane za pierwszym razem, a mi zależy też na tym aby odczytywał też te dograne (bo nie stać mnie na zarnowanie tylu płyt DVD po to aby te filmy były nagrane “za jedym zamachem”), w czym może tkwić problem? Co mam zrobić aby temu zaradzić?

Większość odtwarzaczy stacjonarnych “nie lubi” płyt wielosesyjnych. Najlepiej nagrać wszystko za jednym razem (tryb jednosesyjny) i zamknąć płytę. To na przyszłość, a z tą płytą - spróbuj ją zamknąć, może to pomoże.

hmm zamknąłem sesje (w nero nie doawałem plików tylko odznaczyłem płytka wielosekcyjna i nadusiłem nagraj) i nic :confused: Może inaczej to zamknąć tylko jak?

Nie tylko musisz zamknąć sesję, ale całą płytę. O ile dobrze pamiętam w Nero Express (nie wiem jak w innych) musisz odznaczyć opcję “Pozwól na późniejsze dodawanie plików”.

No i własnie to zrobiłem…

Zaraz, zaraz, bo już się zgubiłem. Nagrałeś wszystkie pliki ponownie w trybie jednosesyjnym i zamknąłeś płytę, a odtwarzacz nadal nie widzi tego jednego pliku?

Nie “zamknąłem” ta nagrana wczesniej, poprzez poprostu odchaczenie tego “Pozwól na późniejsze dodawanie plików”.

No cóż, czyli nawet po zamknięciu płyty odtwarzacz nie widzi plików nagranych później niż w pierwszej sesji i nic na to nie poradzisz. Musisz nagrywać w trybie jednosesyjnym.