Nie wiem co robić i jak usunąć wirusy antivirus 2009

(Tomek1987 Dj) #1

Mam taki oto problemik zainstalowałem sobie programik antivirus 2009 i znalazł mi 41 wirusów i prosz eo pomoc jak ich sie pozbyć Antivirusem 2009 idze tylko że trzeba zapłacić wie ktoś jak sie ich zadarmo pozbyć lub czym i sprawdzcie czy wogóle wolno ich usunąć oto screeny :

76538143xn4.jpg

91995667uj0.jpg

28495981ev8.jpg

45976207sk4.jpg

(Zbych ) #2

Nie zainstalowałeś sobie tego programu pseudoantyvirusowego z własnej woli , aczkolwiek syf którego załapałeś wymusił na Tobie instalacje tego pseudoantyvirusa , to nie jest antywirusowy program tylko "coś" co próbuje wyłudzić od Ciebie kase , przejdź do sekcji bezpieczeństwo na tym forum a tam znajdziesz programy potrzebne do usunięcia syfu. Nie chciałeś zapłacić za oglądanie panienek to teraz próbują w inny spsób sciągnąć kase.

(Tomek1987 Dj) #3

No jestem w dziale bezpieczeństwo jeśli sie myśle to proszę mnie skierować właściwie

A ja myślałem ze to jakiś naprawde antivirus a jednak się myliłem dzięki :slight_smile:

(Zbych ) #4

viewtopic.php?f=16&t=36654 pod tym linkiem jest wiele programów i instrukcji do nich jak postępować z nimi w celu usunięcia złośliwego oprogramowania , musisz poczytać , niestety ale po użyciu wielu z tych programów ,system będzie wymagał naprawy z użyciem płyty cd z systemem , z tego co widać co niby ten pseodoantywirus wynalazł to na 99% podczas czyszczenia, system ulegnie uszkodzeniu w mniejszym lub większym rozmiarze , niejednokrotnie w takich przypadkach jeżeli na kompie nie znajduje się wiele przydatnych "żeczy", to znacznie szybciej można wykonać nową instalacje na sformatowanym dysku/partycji , no ale w pierwszej kolejności należy walczyć i próbować usunąć te badziewia.

(Spandau) #5

Pobierz Combofix przeskanuj system i daj log na forum.

Loga wklej na www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj tylko linka

(Tomeczek137) #6

witam

podobnie jak kolega "housemaniak", mam ten sam problem, żeby nie powiedzieć - identyczny. a to z uwagi na to, iż wyskakuje mi dokładnie taka sama lista wirusów. nie wiem czy to nie jakaś podpucha, w celu wykupienia ANTYVIRUSA 2009... nie bardzo się znam na komputerach, a to forum polecił mi znajomy. chciałem robić format dysku, ale polecono mi, żebym tu zajrzał i zwrócił się po pomoc. a więc... proszę o pomoc, jak można wyczyścić te wirusy? tylko nie piszcie "wklej loga" bo i tak nie wiem o co chodzi. prosiłbym bardziej przystępnym językiem :slight_smile:

aha, no i złapanie tych wirusów wcale nie musi być efektem przeglądania stron XXX... ja kliknąłem na link umieszczony na forum dla muzyków. i tak się zaczęło...

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

(Spandau) #7

tomek137 ,

Pobierz Combofix przeskanuj system i daj log na forum.

Loga wklej na www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj tylko linka

(Zbych ) #8

No niestety ale bez tego się nie obejdzie, czyli log z w/w programów , chyba że sam potrafisz w logach wyszukać to co należy usunąć.

PS.Sorry przesadziłem z tymi panienkami , bo w zasadzie na każdej stronie warezowej można załapać "syfka" a w przypadku 1% na innych już "legalnych" stonach.

(Tomeczek137) #9

spoko, nie gniewam się :slight_smile:

a oto link do loga

http://www.wklejto.pl/14221

czekam na pomoc i dziękuję z góry

(Spandau) #10

Log wygląda na czysty.

usuń ręcznie folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wykonaj optymalizacje Autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Uruchom pod IE daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!

(Tomeczek137) #11

jesteście oblatani w temacie komputerów, w przeciwieństwie do mnie :cry: połowy rzeczy nie rozumiem. np. zainstalowałem sobie CCleaner, ale co dalej ? i jeszcze jedno - na obecnym etapie, po stweirdzeniu, że log jest "czysty", nie mam jeszcze pewności, iż komputer nie ma wirusów?

(Spandau) #12

Uruchom program tam jest zakładka Uruchom Cleaner

Następnie okienko Rejestr tam klikasz skanuj by znaleźć problemy i usuwasz wszystkie znalezione

Ja też nie mam pewności dlatego prosiłem abyś przeskanował obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Uruchom pod Internet Explorerem daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!

(Tomeczek137) #13

ale w tym CCleaner jest napisane, że pliki zostaną całkowicie usunięte z systemu. ale jakie pliki? właśnie nie chciałbym utracić czegos co mi jest potrzebne...

(Spandau) #14

Możesz bezpiecznie usuwać sam używam tego programu i nie ma żadnych problemów.

:slight_smile:

(Tomeczek137) #15

zrobiłem wszystko oprócz optymalizacji Autostartu, bo nie wiem jak to zrobić. a oto raport po skanowaniu Kasperskim

Thursday, November 6, 2008

Operating System: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600)

Kaspersky Online Scanner 7 version: 7.0.25.0

Program database last update: Thursday, November 06, 2008 11:00:51

Records in database: 1371875

Scan settings

Scan using the following database extended

Scan archives yes

Scan mail databases yes

Scan area My Computer

C:\

D:\

E:\

Scan statistics

Files scanned 98093

Threat name 2

Infected objects 3

Suspicious objects 0

Duration of the scan 01:40:09

File name Threat name Threats count

D:\Install\Kodeki i Playery\DivX\DivXPro5.exe Infected: not-a-virus:AdWare.Win32.Gator.3102 1

D:\Install\Kodeki i Playery\DivX\DivXPro503GAINBundle.exe Infected: not-a-virus:AdWare.Win32.Gator.3202 1

D:\Install\Kodeki i Playery\DivX\DivXPro5GAINBundle.exe Infected: not-a-virus:AdWare.Win32.Gator.3102 1

The selected area was scanned.

(Leon$) #16

usuń to

Zastosuj Malwarebytes' Anti-Malware http://cybertrash.pl/Tata/MBAM/Malwarebytes_%20Anti-Malware.html jak coś znajdzie to usuń - pokaż log

:slight_smile:

(Tomeczek137) #17

zastosowałem sie do wskazówek przedmówcy. oto link do loga

http://www.wklejto.pl/14259

i co dalej...?

(Spandau) #18

Usuń zainfekowany plik. Powinno być OK :slight_smile:

(Tomeczek137) #19

tak zrobiłem, jak kolega nakazał :slight_smile: jakby cos sie działo, będę pisał. na chwile obecną serdecznie DZIĘKUJĘ