Nie wiem co wybrać, sempron-athlon-pentium-celeron

(Halogen0) #1

nie wiem jaki procesor wybrac czy:

-- Sempron 3400 s754 64 bit

-- Athlon 64 3000 s939 0,09nm

-- Pentium D 2.66(x2) s775

-- Celeron D s775 3,33

piszcie!! :smiley:

(MarS) #2

Ile chcesz wydać i do czego to ma być używane

(Halogen0) #3

procesor do 580zł, domowy komputer do gierek i neta

(system) #4

Sempron 3400 s754 64 bit

(Igorenek) #5

Ja bym jednak brał athlona. Ma troszkę mniej MHz, ale jest na szybszym sockecie, a poza tym semprony to okrojone athlony.. (tak przynajmniej słyszałem :D)

(MarS) #6

Athlon w takim razie, ale do tego trzeba by było dobrać dobre pamięci, np. Geile i np. porządnego Asrocka 939dual

(Halogen0) #7

widze że napewno nie pentiuma? nie wiem jak chodzą duale wiec chciałem kupic i sprawdzić... niech sie dobrze sprawuje procek z GF 6800GT i bedzie dobrze bo do takiej kart dobieram

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 15:12

albo tak: http://www.axon.com.pl/konfigurator/?kf_id i taki komputerek do 2 500zł Pozdrawiam

(Andrzejsnk) #8

pentak jest najwydajniejszy z nich wszystkich ale zarazem najbardziej się grzeje do tego pojawiło się troche gierek wykorzystujacych dwa rdzenie w których 805 nie daje szans A64 3k+

(MarS) #9

Jak porównasz dwurdzeniowego Athlona z dwurdzeniowym Pentium to ten drugi dostanie baty na całego

(McDracullo) #10

Mam i jestem z niego zadowlony. Znakomity współczynnik cena/jakość. Do taki zastosowań jak wymieniłeś bedzie najlepszy.

:roll: Ja bym ASRocka nie brał... :roll:

Asus prezentowałby się lepiej.

(MarS) #11

Bo?

(Halogen0) #12

no to może mi złożycie z tego programu komputer, mam czas do jutra a jak nie to mi laptopa kupią a ja nie chce laptopa :confused: Dzięki :slight_smile:

(McDracullo) #13

To możesz mi przysłać... Nawet pokryje koszt transportu. :mrgreen:

Jakość wyrobów tej firmy jest wątpliwa. Chodź ostatnio się poprawiła... Jednak do O/C lepszy jest Asus.

halogen0

Athlon 64 3000+

Asus Asus A8N-E nForce4 Ultra

Pamięc RAM Kingston 1GB (2*512)

Grafika: radek x800GTO lub GF 6600 (nie wiem w jakich cenach dostaniesz obie karty)

Nagywarka dvd lite-on'a

Zasilacz - firmowe 400W (conajmniej)

Buda według uznania.

(MarS) #14

Mylisz się. Asrock nigdy nie sprawiał kłopotów technicznych. To już bardziej Asus, gdzie jak się coś działo to nie wiadomo było gdzie i dlaczego. Asrock w ubiegłym roku sprzedał w tym kraju najwięcej płyt głównych zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce w rankingach. Przez nabywców ceniony jest za dobry stosunek mozliwości do ceny i za bezproblemową pracę

(system) #15

Sorry, że się tak podczepiam ale mam pytanie.

Czy do tej płyty:

pasuje DDR2?

Drugie pytanie:

Na dzień dzisiejszy lepszy jest ddr czy ddr2?

Bo DDR2 niby nowsze, ale w cenie do 400 zł ma CL4, natomias zwykłe DDR ma 2,5?

Co będzie szybsze, wydajniejsze etc.?

(McDracullo) #16

karolzet na dzień dzisiajszy do żadnego Athlona nie włożysz DDR2. POporstu nie obsługują ich.

Wyższe taimngi za wyższą częstotliwość.

To zależy przedewszytskim od procesora.

MarS jakoś moje doświadczenia z komputerami mówią mi co innego (jeśli chodzi o problemy) :roll:

Może to Tylko ja i moi znajomi mileliśmy takie problemy :roll:

Asus faktycznei kiedyś robił "lichy" sprzęt. Teraz jednak płty Asusa są jedne z lepszyc (s. 939).

(Paluszczak) #17

A ja polecam Sempron 3000 socket 939

Jest bardzo podkręcalny, dośc wydajny i tani - 370zł

Trudno dostepny, ale ma nową podstawkę.

Ma 128kb pamięci cache - nie za dużo, ale do gier i neta nie ma znaczenia.

Technologia 0,09 nm, a to że jest to sempron z nie zbyt duża ilością pamięci cache sprawia, że słabo się grzeje - wydziela mało ciepła.

(McDracullo) #18

Dostępny tylko z płytą Gigabyte :roll:

Ta podstawka nie jest już nowa. :wink:

(Paluszczak) #19

Co do DDR2 to nie ma czym się podniecać, wydajność o kilkanaście % większa. Byle by tylko producenci płyt główncyh coś zrobili ciekawego, firma SiS juz zrobiła.

Żeby jakaś płyta Nforce 5 z zintegrowaną kartą graficzną np GeForce 7300 na 128bit szynie i wolnym złączu PCI-express no i najnpwszymi technologiami... i złacze cyfrowe DVI musi byc standard.

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 19:11

nieprawda

mozna na allegro kupić za 370 około z gwarancja na rok lub 2lata

Podstawka nie jest nowa, ale w stosunku do inncyh sempronów na socket 754 jest nowa.

Wiem że AM2 niedługo wyjdzie i nei mogę sie doczekać...

(MarS) #20

Procesory AMD nie pracują z pamięciami DDR2. Dopiero socket AM2 umożliwi korzystanie z takich pamięci