Nie wiem co wybrać, sempron-athlon-pentium-celeron

nie wiem jaki procesor wybrac czy:

– Sempron 3400 s754 64 bit

– Athlon 64 3000 s939 0,09nm

– Pentium D 2.66(x2) s775

– Celeron D s775 3,33

piszcie!! :smiley:

Ile chcesz wydać i do czego to ma być używane

procesor do 580zł, domowy komputer do gierek i neta

Sempron 3400 s754 64 bit

Ja bym jednak brał athlona. Ma troszkę mniej MHz, ale jest na szybszym sockecie, a poza tym semprony to okrojone athlony… (tak przynajmniej słyszałem :D)

Athlon w takim razie, ale do tego trzeba by było dobrać dobre pamięci, np. Geile i np. porządnego Asrocka 939dual

widze że napewno nie pentiuma? nie wiem jak chodzą duale wiec chciałem kupic i sprawdzić… niech sie dobrze sprawuje procek z GF 6800GT i bedzie dobrze bo do takiej kart dobieram

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 15:12

albo tak: http://www.axon.com.pl/konfigurator/?kf_id i taki komputerek do 2 500zł Pozdrawiam

pentak jest najwydajniejszy z nich wszystkich ale zarazem najbardziej się grzeje do tego pojawiło się troche gierek wykorzystujacych dwa rdzenie w których 805 nie daje szans A64 3k+

Jak porównasz dwurdzeniowego Athlona z dwurdzeniowym Pentium to ten drugi dostanie baty na całego

Mam i jestem z niego zadowlony. Znakomity współczynnik cena/jakość. Do taki zastosowań jak wymieniłeś bedzie najlepszy.

:roll: Ja bym ASRocka nie brał… :roll:

Asus prezentowałby się lepiej.

Bo?

no to może mi złożycie z tego programu komputer, mam czas do jutra a jak nie to mi laptopa kupią a ja nie chce laptopa :confused: Dzięki :slight_smile:

To możesz mi przysłać… Nawet pokryje koszt transportu. :mrgreen:

Jakość wyrobów tej firmy jest wątpliwa. Chodź ostatnio się poprawiła… Jednak do O/C lepszy jest Asus.

halogen0

Athlon 64 3000+

Asus Asus A8N-E nForce4 Ultra

Pamięc RAM Kingston 1GB (2*512)

Grafika: radek x800GTO lub GF 6600 (nie wiem w jakich cenach dostaniesz obie karty)

Nagywarka dvd lite-on’a

Zasilacz - firmowe 400W (conajmniej)

Buda według uznania.

Mylisz się. Asrock nigdy nie sprawiał kłopotów technicznych. To już bardziej Asus, gdzie jak się coś działo to nie wiadomo było gdzie i dlaczego. Asrock w ubiegłym roku sprzedał w tym kraju najwięcej płyt głównych zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce w rankingach. Przez nabywców ceniony jest za dobry stosunek mozliwości do ceny i za bezproblemową pracę

Sorry, że się tak podczepiam ale mam pytanie.

Czy do tej płyty:

pasuje DDR2?

Drugie pytanie:

Na dzień dzisiejszy lepszy jest ddr czy ddr2?

Bo DDR2 niby nowsze, ale w cenie do 400 zł ma CL4, natomias zwykłe DDR ma 2,5?

Co będzie szybsze, wydajniejsze etc.?

karolzet na dzień dzisiajszy do żadnego Athlona nie włożysz DDR2. POporstu nie obsługują ich.

Wyższe taimngi za wyższą częstotliwość.

To zależy przedewszytskim od procesora.

MarS jakoś moje doświadczenia z komputerami mówią mi co innego (jeśli chodzi o problemy) :roll:

Może to Tylko ja i moi znajomi mileliśmy takie problemy :roll:

Asus faktycznei kiedyś robił “lichy” sprzęt. Teraz jednak płty Asusa są jedne z lepszyc (s. 939).

A ja polecam Sempron 3000 socket 939

Jest bardzo podkręcalny, dośc wydajny i tani - 370zł

Trudno dostepny, ale ma nową podstawkę.

Ma 128kb pamięci cache - nie za dużo, ale do gier i neta nie ma znaczenia.

Technologia 0,09 nm, a to że jest to sempron z nie zbyt duża ilością pamięci cache sprawia, że słabo się grzeje - wydziela mało ciepła.

Dostępny tylko z płytą Gigabyte :roll:

Ta podstawka nie jest już nowa. :wink:

Co do DDR2 to nie ma czym się podniecać, wydajność o kilkanaście % większa. Byle by tylko producenci płyt główncyh coś zrobili ciekawego, firma SiS juz zrobiła.

Żeby jakaś płyta Nforce 5 z zintegrowaną kartą graficzną np GeForce 7300 na 128bit szynie i wolnym złączu PCI-express no i najnpwszymi technologiami… i złacze cyfrowe DVI musi byc standard.

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 19:11

nieprawda

mozna na allegro kupić za 370 około z gwarancja na rok lub 2lata

Podstawka nie jest nowa, ale w stosunku do inncyh sempronów na socket 754 jest nowa.

Wiem że AM2 niedługo wyjdzie i nei mogę sie doczekać…

Procesory AMD nie pracują z pamięciami DDR2. Dopiero socket AM2 umożliwi korzystanie z takich pamięci