Nie wiem czy zasilacz da rade karcie graficznej

(kiel157) #1

Witam

Chce kupić kartę graficzną Radeon 9200 SE i nie wiem czy mój zasilacz da rade. Oto on: Megabajt MGB-300ATX (300W).

Reszta sprzętu:

Processor : Intel Celeron @ 1700 MHz

Mainboard : Unspecified P4X266-8233

Chipset : VIA P4X266 (VT8753)

Physical Memory : 512 MB (1 x 512 SDRAM )

Hard Disk : ST380011A (80 GB)

CD-Rom Drive : LITE-ON LTR-16102B

DVD-Rom Drive : LITEON DVD-ROM LTD122

DVD-Rom Drive : IN3494G UNR687Z SCSI CdRom Device

Z góry dziękuje za pomoc.

(Prymas666) #2

Gdyby to było 300 Watowy ModeCom MC, Fortron albo Chieftec to dał by sobie radę bez problemu.

Ten zasilacz który posiadasz to nie zbyt pewna konstrukcja. Z tą kartą da sobie radę ale jak długo hm...

Polecam wymienić zasiłkę

(Paweł3779) #3

Niezbyt dobry zasilacz... Pewnie wytrzyma, ale nie na długo... Rozejrzyj się nad jakąś deltą lub fortronem itp. Zależy ile chcesz wydać na zasilacz... :slight_smile:

(kiel157) #4

Chyba więc zmienię zasilacz. Myślę, że 350W-400W. Chce wydać ok 100zł (może trochę więcej jak warto). Napiszcie jakieś propozycje.

Z góry dzięki za odpowiedź.

(mati75) #5

modecom mc-350

(Paweł3779) #6

Do 100zł to tylko

:wink:

(smoq5) #7

Jak masz kasę na wydanie bierz polecanego modecoma a jak chcesz nie drogo a dobrze to fortron za 50 w 100% wystarczy:

http://allegro.pl/item455953775_fortron ... oclaw.html

mam dokładnie taki sam i bardzo ładnie trzyma napięcia :wink:

(SolelyRose*) #8

tutaj jest tani MC 400W.

(Lgoczol) #9

Ja miałem kiedyś podobny zestaw, z tym, że zasilacz być Altis 300W, procek P4 3GHz oraz grafa 9250 i wszystko chodziło bez problemów przez 3 lata.

(Larry Bigl) #10

a wy znów o zasilaczach ludzie spójrzcie na jego konfig...nie jest mu potrzebna wymiana.

(smoq5) #11

No stary tym razem nie błysnąłeś, lepiej zmienić megaszajs na coś bezpiecznego zwłaszcza, ze podałem fortrona za 50PLN, niż usmażyć sprzęt. Nie ważne jaki komp to zawsze komp, Twój konfig za 3 lata będzie wyglądał podobnie czy mimo to wstawiłbyś do niego jakiś kiepski zasilacz? Nie sądzę.

(kiel157) #12

Chyba kupie jednak Modecom MC 400W.

PS. Jak został zakupiony ten komputer miałem 8 lat. Po drodze raz już zasiłka była wymieniana zaraz poi roku użytkowania. Więc powinni mój egzemplarz zasilacza (MGB-300ATX) powinni wpisać do księgi ginesa bo działa już 5lat. Dodam, że nie służył tylko do pisania. ^^ ;D :smiley: :smiley:

Ale i tak na pewno zmienię zasilacz, bo szczęścia zawsze nie będę miał. :smiley: :wink:

(Larry Bigl) #13

heh jakoś miałem w lepszym kompie niż jego zasilacz Tracer 300W przez 5 lat i jakoś nic się nie stało. To Wy nie błyszczycie. Może jak ktoś będzie miał problemy ze sterami to też doradzicie wymianę zasilacza? Nie popadajmy w paranoję...jeśli ktoś nie wyciska ostatnich soków z podzespołów to nie jest mu potrzebny mega super zasilacz. a I tak ten jego konfig by był uciągnięty na no name bez problemu.

(smoq5) #14

Zauważ, że często zasilacz jest cichym zabójca i chociaż sam pracuje teoretycznie bez zarzutu to jednak wysiadają inne komponenty, a nawet jeżeli nie to spada ich żywotność. Dlatego powtarzam po co mieć gorzej jak można lepiej zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi kwota 50-70PLN.

(Lukaszek Lukasz) #15

Ja cisnę od 7 lat na Codegen 300W :slight_smile: Niezniszczalny :x

(smoq5) #16

I nic nigdy nie padło?

(Lukaszek Lukasz) #17

No to jest właśnie najśmieszniejsze, że nie. Tylko co ja mam za sprzęt. Celeron 2Ghz, 6600Gt, 1GB DDR. Nigdy nic nie kręcone. Wcześniej był demon prędkości GeForce 2 mx400... :slight_smile: Sam jestem zdziwiony, że to jeszcze tyra #-o

(eyeti) #18

quattrov8 , to dziwne bo u mnie ten Codegen właśnie przed wczoraj padł i wytrzymał 11 miesięcy :smiley:

(Emilmlo) #19

A mi wytrzymał 2 lata i tez padł zabierając do piachu ram i kartę graficzną, konfiguracja była słabsza.

(Lukaszek Lukasz) #20

Naprawdę mój egzemplarz jest dziwny :slight_smile: Tylko właśnie to może być tak że wszystko super a tu jutro ODPUKAĆ może być kicha. Oby nie