Nie wiem jak sformatowac dysk w laptopie

…mam nowego kompa a jest nim laptop. Wczesniej mialem takiego grata 333mhz z win95. W kazdym razie problem w tym ze nie mam napedu dyskietek, mam win xp o ktorym nie wiem nic a na dodatek nie moge uruchomic biosa bo tak szybko mi znika ze nie ma szans nacisnac przyciska “del”. Co wiecej nie wiem nawet czy to tak sie wlacza te menu w biosie bo nigdy nie zdazylem go zobaczyc. Moja dedukcja mi podpowiada ze bede musial zrobic cd startowe ale troche zal mi marnowac plyte na to a poza tym nie wiem jak to zrobic. Poza tym chcialem zainstalowac na laptopie linuxa jakiegos i w koncu liznac cos tego systemu a chyba musze formatke najpierw zrobic zeby bajzlu nie bylo. Wielkie sory za zamieszanie problemami ale nie wiem co robic.

Pozdro

P.S.

A mozna zrobic dysk startowy na pendisc-u?

Po włączeniu komputera, nacisnij delete i trzymaj go az bios sie wlączy.

Chodzi o to ze system nie wykrywa ci stacji dyskietek ?

jeśli tak to:

-sprawdź czy wszystkie wtyczki są dobrze podpięte

- wejdź w menadzer urzadzen i tam sprawdz czy jest stacja dyskietek

Może to cos pomoze. Jak źle zrozumialem temat to sorki 8)

Nie mam go w ogole w wyposazeniu… Inaczej mowiac nie istnieje fizycznie.

Pozdro

PS

Przez przypadek nacisnalem ze mi pomogles :wink: Chcialem tylko sprawdzic co ten przycisk oznacza. Sory a moze nie powinienem przepraszac

Ale co mam sprawdzic jak od nowosci mam laptopa BEZ stacji dyskietek

motprniczy czytaj uważnie posty hummit-a stacja dyskietek fizycznie nie istnieje.

Zobacz to:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … ?p=1580590

Ile masz partycj bo jak powyżej 2 to nie ma problemu sformatuj tylko tę na, którą będziesz instalował Linuxa i po kłopocie :slight_smile:

A lap ma stacje CD.

Jak ma to poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

Nie dziala. Poza tym pewnie chodzi Ci o przycisk Del ktory jest normalnie na klawiaturze numerycznej a nie zapominaj ze ja nie mam numerycznej bo mam laptopa.

Ma doslownie wszystko poza napedem dyskietek (nawet tuner tv i podlaczenie do fire-wire pod kamery) :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przy starcie czytaj komunikaty na ekranie, z reguły pisze.

F1,F2 inny.

Zajrzyj do instrukcji lapa.

Wrzuć model lapa do googli i poczytaj.

Nie dostałeś płytek CD do lapa z oprogramowaniem,może trzeba z nich wystartować i będzie opcja obsługi biosu - różnie jest.

To jak masz napęd CD to w czym problem sformatować dysk.

Chyba że jest to lap i potrzebuje firmowego oprogramowania i inaczej nie ruszy.

W ostateczności zadzwoń do serwisu lapa i popytaj.

Kupilem uzywany dostalem tylko ladowarke

Mozliwe to Sony Vaio

Mi przy starcie pisze jedyne “VAIO” drukowanymi literami a potem plansza Windows XP. Probowalem juz cala klawiature i nic. Co robic zeby odpalic te CD startowe?

Ja mam Sony Vaio i musisz nwcisnąć F2

Sprawdziłem u siebie i jednak w botowaniu nie ma możliwości zmiany napędu cd na hdd poprostu on przy odpalaniu w standardzie zaczyna od szukania cd-romu ja instalowałem oprogramowanie z samobotujęcej płyty i działa do tej pory.

Chodzi na każdym oprogramowaniu nie tylko tym firmowym tj. od Sony

Kremik od czego masz Zmień ??

fiesta