Nie wiem jak to określić - bardzo dziwny problem z plikami

(Leszczynek) #1

Jak w temacie. Chodzi o to, że np:

Na dysku E: mam 100% miejsca zajętego. Postanawiam więc przenieść jakieś pliki na dysk C:, gdzie mam 80% wolnego. Przenoszę z [sHIFT]-em. Wszystko wygląda super... ale. No właśnie. Na dysku C: odnotowane zostało 5% na pls, jednak na dysku E: nie zostało nic, a nic odjęte. Taka sytuacja powtarzała mi się już kilka razy. Nie pomaga restart. Wyszło na to, że podwoiłem zajmowane miejsce, a nie zmniejszyłem go :confused: Na 100% pliki zostały przeniesione, a nie skopiowane. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, dlatego proszę o pomoc.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

(Korsaż) #2

miałem tak samo,pomógł format

(Leszczynek) #3

Ech... zawsze starałem się tego uniknąć. Jeszcze formata nie robiłem, bo jestem zwolennikiem dewizy "walka do końca, nie format" :wink: Jeżeli jest jakieś inne rozwiązanie, byłbym wdzięczny.

(Nowy10) #4

przeniesione pliki zostały na E?

(Leszczynek) #5

Z E: do C:.

Na dysku E: nie zmniejszyła się procentowa wartość miejsca zajmowanego przez pliki, mimo, iż zostały przeniesione na C: tak jakby zostały skopiowane, ale fizycznie ich już tam nie ma. Takie "pliki widma". Zajmują miejsce, choć nie ma ich na dysku.

(Mireczek) #6

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu na dysku E. Później go załącz na nowo. Czy czasem nie masz zainstalowanego programu Nprotect z pakietu Nortona ?

(Leszczynek) #7

Mam Norton SystemWorks... możesz dokładnie opisać, co mam zrobić?

Dzięki!

(Ryszard Adamek) #8

Też mam tego Worksa. Wyłącz przywracanie systemu na stałe. Po co Ci ono skoro masz Ghosta i pewnie obrazy dysku C. Musisz kliknąc prawym na kosz i tam znajdują się opcje NortonUtilities (właściwości). Musisz skasowac wszystkie rozszerzenia plików na których trzyma "łapę". Potem restart i powinno wszystko wrócic do normy. Na dysku C zawsze będziesz miał troche zajętego miejsca bo on i tak jakies pliki ma do odtworzenia. Wyłącz też ochronę plików na wszystkich partycjach. U mnie tez tak było.

Złączono Posta : 16.03.2007 (Pią) 0:25

Czy masz zainstalowanego Norton GoBack? On tak okropnie zrzera miejsca na dysku. Moja rada. Odinstaluj go. Ghost w zupełności wystarcza.

(Leszczynek) #9

Pomogło! Dziękuję za pomoc!