Nie wiem jak wyłączyć uruchamianie trybu awaryjnego. Pomocy!


(Keymen3) #1

Witam,

jako, że zawsze miałem problem z uruchamianiem trybu awaryjnego przez wciśnięcie F8 zrobiłem dzisiaj tak: start/uruchom/msconfig/zakładka bootini/safeboot, z tym, że wybrałem safeboot z obsługą wiersza poleceń. Po ponownym uruchomieniu moim oczom ukazał się, a właściwie nie ukazał się pasek zadań ani ikony tylko czarne tło i wiersz poleceń:frowning: Problem w tym, że z każdym ponownym uruchomieniem kompa (robię to przez menadżer zadań) ładuje się mi wcześniej ustawiony tryb awaryjny i nie wiem jak przez wiersz poleceń dostać się do msconfig i bootini. Jak to odwrócić:frowning: Chcę znów windowsa bez trybu awaryjnego!


(Miszkurka2000) #2

A wpisanie msconfig nie pomaga?


(deFco247) #3

Jeśli nie wiesz kiedy wciskać F8 :-k , to naciskaj co np. 1-2s po wyświetleniu się loga płyty głównej/poleceń startowych BIOSu, aż pojawi się to menu wyboru trybu uruchomienia Windowsa, tam pojawi się na pewno opcja normalnego uruchomienia Windows. :black:


(Ftch) #4
edit C:\boot.ini

wymaż co potrzeba i zapisz.


(Keymen3) #5

udało się, wpisałem explorer.exe (w celu włączenia eksploratora) i pojawił się pasek zadań :slight_smile: Potem uruchom/msconfig i odhaczyłem! Temat zamknięty, dzięki za udział!


(Miszkurka2000) #6

No to jesteś mądrzejszy o to doswiadczenie.