Nie wiem jaka jest maksymalna temperatura mojego procesora

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie są maksymalne dopuszczalne temperatury mojego procesora mam AMD Athlon 64 x2 Dual core processor 4200+ . Podczas grania mój komputer ma przeważnie od 50 do 62 max osiąga takie temperatury wiekszych jeszcze nie zauważyłem ? czy to złe temperatury? W stresie zmonitorowałem że dochodzi max do 63stopni, a gdy nie gram i w sumie nic nie robie to max 50, to jest procesor dwurdzeniowy podkręcony z 2,2Ghz do 2,63Ghz , po podkreceniu temperatury są bardzo podobne jak przed podkręceniem może podczas stresu o 2-3stopnie większe. W sumie moj komputer i moj procesor ma dobre 4 lata

kowal3k ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temperatury są nieco wyższe niż być powinny, w obu przypadkach (w stresie i spoczynku) powinny być o ok. 10 stopni niższe. Co może być tego przyczyną? Jest kilka wariantów - w większości przypadków chodzi po prostu albo o syf w skrzynce (warto komputer przedmuchać sprężonym powietrzem) oraz o wymianę pasty termoprzewodzącej (to rób bez wahania). Zawsze można też zainwestować w dodatkowe chłodzenie - po tych czynnościach temperatura powinna wrócić do normy :slight_smile:

Z tego co pamiętam od początku zakupu komputera miałem takie temperatury. Na 1 rdzeniu podczas grania mam tak 53 max do 60 ale to rzadko a na drugim jest zawsze o 2 stopnie czy tam 3 mniej . Gdy nie ma stresu to temperatury sa od 39 do 50. Z tego co tez slyszalem na moim procku takie temperatury to norma, a orientujesz sie moze jakie powinny byc? O 10 stopni nizsze ciezko mam jeden wiatrak, i przez te 4 lata zawsze mialem takie temperatury czy po podkreceniu czy nie

“Z tego co pamiętam od początku zakupu komputera miałem takie temperatury.”

Jakby tam była pasta termo-przewodząca a nie “pasta” to temp. zapewne byłyby niższe.

Zrób jak ci radzono, przeczyść kuler z kurzu, wywal tą papkę z podstawki i nałóż nową.

Normalnie to bym ci polecił pastę Thermaltake TG-1 (sam takiej używam) jednak swojego czasu kosztowała 45 zeta, aczkolwiek teraz widzę, że ładnie poszła w dół:

http://www.proline.pl/?p=TTK+CL-O0027

według dokumentacji tech max temperatura powinna wynosić 70 stopni

Ok dzięki za informacje.