Nie wiem, jakie mam hasło do Windy


(Sim09) #1

Mój kolega ma Win XP Professional. Zmieniał hasło i wyskoczyło mu, że nie da się zmienić, ale mu zmieniło. Teraz nie wie, jakie ma i nie może się zalogować. Co robić? Kolega nie ma internetu!


(Frog) #2

sim09 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(gucio0123) #3

Witam

Ściągnij sobie obraz z tej strony i wypal go. http://trinityhome.org/Home/index.php?w ... ront_id=12

Zrestartuj PC aby uruchomił się z plyty i jak pojawi się menu naciśnij enter. Po załadowaniu systemu napisz winpass -l pokaze ci jakie konta masz w kompie.

Jak chcesz zmienić hasło administratora lub je odblokować to napisz winpass. Gdy dojdziesz do momentu zmiany hasła naciśnij * i hasło bedzie puste.

Działa także w windowsie Vista.

Pozdrawiam


też Podobny program do przedstawionego przez gslodkowski i podobna zasada dzialania to ophcrack-livecd:

http://www.wykop.pl/link/10680/ophcrack ... k-na-dloni


(zaklik) #4

Jeśli masz jakiś system np.Ubuntu to włacz live CD , skopiuj pliki z X:/windows/repair (gdzie X to litera dysku systemowego) na jakiegoś pendriva , wrzuć ten plik na drugi komputer byle nie do tego samego folderu co na tym starym kompie :stuck_out_tongue: , ściągnij program http://www.oxid.it/cain.html . Po zainstalowaniu programu i włączeniu go klikasz zakładkę decoders ===> LSA Secrets ===> klikasz na + który masz na górnej belce ===> zaznaczasz "import ...." ===> wskazujesz ścieżkę do pliku System ktory wczesniej skopiowałeś - to samo robisz z plikiem security . Potem pojawiają ci się jakieś głupoty , szukasz w nich pozycji DEFAULT PASSWORD - tam koło tych liczb powinno być hasło do konta .


(Sim09) #5

@gucio0123: W czym mam napisać tę komendę? Bo to jest Linux.


(gucio0123) #6

osobiscie niemialem z tym styczności ale udalo mi się znaleźć to na innym forum

a program faktycznie jest na bazie linux-a po pobraniu i uruchomieniu powinno pokazac sie cos gdzie bedzie mozna wklepac komende


(Itwiki Pl) #7

Może ta instrukcja Ci pomoże :http://it-wiki.pl/wordpress/sposob-na-zapomniane-haslo-aministratora

pozdr,

M.


(Hattr!c) #8

miałem gdzieś taki programik "NTPassword changer". Działa podobnie jak opisywał to @gucio0123, może jak znajdziesz na necie i wypalisz to pomoże.


(gucio0123) #9

prosze: http://www.download32.com/nt-password-c ... tware.html

tylko ze jest platny:/


(McDracullo) #10

Tryb awaryjny -> zaloguj się na konto Administrator -> zmieniasz hasło na swoim koncie :wink:


(Adirucio96) #11

można jeszcze inaczej:

kiedy się wyświetli ekran logowania naciśnij dwa razy Ctrl+Alt+Delete i w okienku co wyskoczy wpisz Administrator a pole "Hasło" zostaw puste. Hoorey! :stuck_out_tongue: