Nie włącza się funkcja gadżetów

Za nic nie mogę odpalić funkcji gadżetów. Wyskakuje taki komunikat:

 

 

gallery_226953_20_59648.jpg

 

 

Próbowałem naprawi według tego poradnika

http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-vista/gadzety-pulpitu-przestaly-dzialac-naprawa.html

 

Zastosowałem sposób pierwszy poprzez komendy w konsoli i sposób drugi edytując wpisy w rejestrze. Tak właściwie tych wpisów które być powinny nie miałem, więc je utworzyłem:

gallery_226953_20_33777.jpg

 

Nic jednak to nie pomogło. Po ponownym uruchomieniu komputera nadal wyskakuje ten sam komunikat.

Bardzo mi zależy na naprawieniu tego, bo chciałem mieć na pulpicie widżet Pogodynki i Comodo

Więcej poradników dotyczących naprawy tego błedy nie znalazłem w internecie, dlatego zwracam się o pomoc na tym forum. ma ktoś jakiś pomysł? co mógłbym jeszcze zrobić, żeby mi działało? system to Windows Pro x64

Może jakaś naprawa Windowsa z płyty czy coś w tym stylu rozwiąze ten problem?

Pomóżcie, nakierujcie, zależy mi na tej funkcji, bo pogoda na pulpicie to fajna sprawa.

Gadżety nie są już wspierane ze względu na luki bezpieczeństwa, jeżeli zależy Ci na bajerach typu zegar, pogoda itp może zainteresuj się darmowym rainmeter? Prosty, a rozbudowany sidebar / widżety z dużo ładniejszą (moim zdaniem) grafiką.

Miałem rainmeter, ale nie potrafię się tym obsługiwać. Nie wiem na przykład co zrobić aby dni tygodnia były wyświetlane po polsku oraz jak ustawić prognozę pogody dla Krakowa.