Nie włącza się komputer, po wyjęciu grafiki włącza się

Witam, problem jak w temacie.  I teraz pytanie: czy warto ryzkowac swoją kartą graficzną aby sprawdzić czy to tylko uszkodzenie grafiki powoduje zwarcie itp. ? Po wyjęciu pierwotnej karty graficznej od razu się włącza. Sęk w tym, że uszkodzenie może powodować zasilacz albo płyta główna. Boję się wkładac swojej sprawnej karty graficznej aby sie przekonać. 

Wadliwe działanie sprzętu dotyczy płyty głównej : Gigabyte GA-EP35-DS3l rev 1.0. Doradźcie mi czy lepiej wysłać osobe do serwisu czy spróbowac w domowych warunkach podmianę grafiki? Dodam, że na płycie głównej diody led sygnalizujące obciażenie procesora podczas uruchamiania działają ( świecą sie na zielono 1,2 i 3 natomiast dioda LED 4 zaświeciła sie na czerwono).

A zrób najpierw reset biosu baterią na założonej karcie, monitor podpięty do niej i zobacz, czy wejdziesz do biosu:

 

czyli wadliwą karte garafiki zostawić i zrobić reset biosu na płycie głównej? bo ogólnie jak wyjmie się tą wadliwą karte graficzną komputer normalnie jakby startuje jednak wtedy nie mam juz możliwosci podłączenia monitora żeby zobaczyć co sie dzieje.

 

A skąd pewność, że uszkodzona? sprawdzana na innym kompie?

Nie resetowałem biosu, lecz podmieniłem na moją sprawną kartę graficzną. Problem ten sam komputer nie włącza się. Po wyjęciu karty graficznej włącza się. Czy warto jeszcze resetowac bios czy też może to oznaczać uszkodzenie płyty głównej lub zasilacza? (bardziej wygląda na płytę główną) . Prosze o ocene.

 

Rzeczywiscie brak pewności czy wadliwa czyli najlepiej tą podejrzaną kartę graficzną sprawdzić na sprawnym komputerze?

Ależ uparty jesteś, zrób reset biosu, bo teraz to gdybanie.

 

Edit:

 

Zrób zdjęcia opcji biosu i ustaw jak było - nie dotykaj opcji karty graficznej.

 

Generalnie po włożeniu karty PCIE, powinna się wyłączyć zintegrowana.

 

Możesz poszukać w biosie opcji dotyczącej uruchamiana kompa z danej karty grafiki, może opcja jest ustawiona na zintegrowaną, a nie na auto? lub PCIE?

 

Ale najlepszy tutaj reset biosu na założonej karcie PCIE.

czyli wyjąć baterie i zewrzeć CMOS?

Czy jest gdzieś napisane, że coś zwierać - wyjmij baterię i tyle.

to samo , po wyjęciu baterii na ok 10 in. i po jej ponownym włożeniu komputer z kartą graficzną nie uruchania się

Czy po resecie biosu nastąpiło zresetowanie daty i godziny w biosie?

 

Jeśli tak, możliwe, że uszkodzona płyta, bo na Twojej karcie był ten sam problem?

Na mojej płycie głównej po przełożeniu podejrzanej karty graficznej ten sam problem czyli mój komputer nie chciał w ogóle się włączyć.  Natomoast jeżeli włożę swoją karte graficzną do tego popsutego komputera też nie odpala. Wniosek, że w popsutym komputerze poszła i płyta główna i karta graficzna.

Czyli możliwe, że padła karta, płyta, może zasilacz,inne?

 

Trzeba każdy jego podzespół sprawdzić na sprawnym kompie i zrobić selekcję, co działa, a co nie.

ciekawe jest to, że po wyjęciu karty graficznej komputer chodzi tylko wówczas nie jestem w stanie sprawdzić co sie dzieje :stuck_out_tongue:

Bo możliwe, że padła tylko karta grafiki, port PCIE lub jego zasilanie.