Nie włącza się komputer - w czym problem

Witam,

Piszę, ponieważ mam problem, gdyż nie uruchamia mi się komputer. Sytuacja wygląda tak, że włączam przycisk POWER dioda zasilania się świeci, dioda dysku świeci się jednostajnym światłem ale obraz nie jest przekazywany z komputera do monitora. Monitor wygląda tak jakby komputer był wyłączony. Na początku komputer nie chciał się włączyć ale wcisnąłem przycisk POWER i go tak zostawiłem po godzinie się włączył. Teraz już w ogóle się nie włącza.

Sprawdziłem na innym komputerze podzespoły:

karta graficzna - OK

pamięć - OK

monitor - OK

zasilacz - OK

dysk - OK

więc zostaje płyta główna, której nie mam jak sprawdzić i procesor.

Teraz tak się zastanawiam czy czegoś nie pominąłem. Wątpię, aby to procesor umarł więc postanowiłem kupić płytę główną. Zanim jednak dokonam zakupu chciałbym się Was doradzić i upewnić czy mogłem coś pominąć, a może to coś zupełnie innego i zakup płyty głównej nie jest konieczny :?:

Bardzo Was proszę o pomoc i Pozdrawiam :slight_smile:

P.S. Płyta główna to AsRock k7s8x

Spróbuj zresetować BIOS zworką RST_CMOS(poczytaj w instrukcji gdzie jest) lub wyjmij bateryjkę w płycie na jakieś 30 min.

Podaj konfiguracja komputera.

Zresetuj BIOS-a a później zobaczymy

Wyciągnąłem baterię na pół godziny, włożyłem, włączyłem komputer i wciąż to samo :frowning:

Monitor nie reaguje i nadal świecą się diody zasilania i dysku w sposób ciągły…

Jakieś dźwięki z głośniczka systemowego są?? Jak tak to napisz jakie?

Żadnych dźwięków nie słyszę…

Wyjmij grafe, ram, odłącz dyski i napędy i włącz płytę (wszystko wyjmij oprócz zasiłki). Jak dalej nie będzie dźwięków to bios lub coś z płytą jest nie tak i musisz kupić nową lub oddać ją do serwisu.

A kable od obudowy zostaw, bo jak je wyjmiesz to nie włączysz płyty.