Nie włącza się mikrofon WINDOWS 10

Cześć, mam problem mianowicie w dniu dzisiejszym próbowałem coś sobie ponagrywać na laptopie przez Novox NC-1. Nagrywałem przez około 20min, po tym czasie mikrofon wyłączył się i już nie mogłem go włączyć ponownie. Odinstalowałem sterownik novoxa, odłączyłem go, ale po ponownym podłączeniu w ogóle system go nie wykrywa, ani nie ma zasilania w mikrofonie, ponieważ się nie świeci. Problem kiedyś występował, ale pomogła zmiana portów i było dobrze, ale teraz nie wiem co zrobić w tym przypadku.

1 polubienie

Jeżeli możesz, to podłącz mikrofon pod inny komputer i zobacz, czy działa.

Mikrofon jest sprawny na 100% jest to wina laptopa bądź portów USB w momencie podłączenia mikrofonu nie ma tak jakby zasilania w porcie(?) Natomiast porty są sprawne, bo podłączałem myszke itp.

A podłączasz ten mikorofon gdy laptop jest podłączony do zasilania? A ma wyłączony tryb wysoka wydajność?

Podłączałem go w każdym trybie i nic. Dodam, że wcześniej miałem podobną sytuacje w tym samym laptopie, mam dwa porty USB 3.0 gdy podłączyłem do Pierwszego Mikrofon działał, gdy odłączyłem i chciałem znów podłączyć nie działał i ta sama sytuacja z Drugim Portem. Tak jakby komputer zapamiętał jakieś ustawienia dodam również, że odinstalowywałem porty i nic nie pomogło, w opcjach zasilania jest wszystko powyłączane. Odinstalowałem mikrofon z menadżera urządzeń myślałem, że to coś pomoże, ale chyba to pogorszyło sprawę, bo teraz mi w ogóle go nie wykrywa. W opcjach portów tryb oszczędzania energii jest wyłączony. Nie mam już więcej pomysłów, czy format coś tu zdziała?