Nie włącza się monitor i głośniczek dziwnie pika

Witam.

Mój kolega ma porblem z komputerem. Dzis rano podwiesił mu się komp na ładowaniu systemu Windows, uderzył go z boku i zresetował. Komputer po ponownym uruchomieniu niby się włączył lecz głośniczek ten w komputerze tak jakby się zaciął i ciagle było piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a monitor się nie włączał. Ja odłączyłem mu karte grafiki, nic. Dysk twardy nic. Odłaczyłem ramy i podpiąłem spowrotem i piiii zniknęło ale monitor nadal nic. komnitor i kabel są sprawne bo były testowane. Czy wiecie co mogło się popsuć??

Podaj moc i markę zasilacza

Szczerze to nie wiem ale 350 raczej albo 300, procek 1 rdzeniowy komp taki z 2 lata

A kto w taki sposób komputer traktuje, jak uderzył go “z boku” po tej stronie co płyta główna to jest wielce prawdopodobne, że coś uszkodził fizycznie. Podaj dokładnie jaki to komputer, typ płyty głównej, bios… itp.

ok, ide do niego pospisuje i popytam sie i wieczorem dam znac

U mnie komputer zaczął piszczeć jak źle włożyłem kości RAM więc upewnij sie czy są napewno dobrze włozone, a nie np na odwrót

Zasiłka 350wat i tyle co wiem ale to zbędne info 2 cd-romy, 1 dysk twardy, 512ramu. Jaka płyta główna kumpel nie wie nie zna się. Procka ma z intel celeron. Ma dyski na sata czyli nowsza płyta. Pisze może na płycie głównej gdzies co to za model? On powiedział że uderzył go raz z boku i 2 razy z góry z tyłu tam gdzie zasiłka. W jaki sposób sprawdzić co nim jest nie tak?

Zlicz sygnały z głośnika - (biosu), jak jeszcze pika.

(krótkie, długie i ich kolejność).

2 krótkie - błąd ustawień CMOS

1 długi 1 krótki - błąd pamięci

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej lub monitora

1 długi 3 krótkie - błąd klawiatury

1 długi 9 krótkich - błąd BIOS

ciągłe długie - źle włożona karta graficzna

ciągłe krótkie - błąd zasilania.

To są kody dla biosu AWARD

lub

Dla AMI (ważna jest ich liczba)

1 - dźwięk błąd odświeżania RAM

2 - błąd parzystości RAM

3 - błąd w pierwszych 64kB RAM

4 - błąd zegara systemowego

5 - błąd procesora

6 - błąd kontrolera klawiatury

7 - błąd trybu wirtualnego procesora

8 - błąd I/O pamięci karty graficznej

9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu

10 - błąd pamięci CMOS

11 - błąd pamięci cache

ciągły dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Więcej: http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … _user.html

Jak nie pika i obrazu nie ma to trochę nie dobrze. Wyciągnij wszystkie karty rozszerzeń, odłącz napędy i dyski. Wyciągnij RAM i grafę. Włącz i zobacz, czy wydaje znowu piki (rozpoznaj sygnał wg tego co pisałem wyżej, jeśli dotyczy ramu to ok). Włóż pamięć, powinien czepić się o grafę. Wkładasz grafę. Teraz już powinien pozostać standardowe piknięcie mówiące, że wszystko jest OK i podłączasz resztę. Tak możesz po kolei eliminować elementy działające.

Jeżeli przy braku ramu nie pika, to jest źle (płyta główna mogła paść). Spróbuj zresetować BIOS (CMOS) za pomocą zworki na płycie głównej lub wyciągając na pól godziny bateryjkę. Sprawdź stan płyty (wylane/spuchnięte kondensatory) i podłączenia (od zasilacza do płyty, wentylator na procku i inne).

PS Model i moc zasilacza odczyta z naklejki na bocznej ściance zasilacza. Model płyty, jest podany na laminacie płyty głównej.

Ok, dziękuję za pomoc będę działał i dam znać czy wyszło