Nie włacza się monitor i nie świeci dioda od pracy dysku

(Pawel Pe) #1

Witam... mam następujący problem: komputer mi sie włącza ale nie wysyła sygnału do monitora i monitor sie nie włącza, nie pali sie tez czerwona lampka sygnalizująca prace dysku... sprawdziłem dysk w innym kompie działa, karta graficzna tez działa... czy może to być winna procesora lub płyty głÓwnej ? jak to sprawdzić? wiatrak na procesorze i na karcie graficznej się kręci... proszę o pomoc....

(Monczkin) #2

(system) #3

tak może to być wina tych podzespołów sprawdzić najpierw płytą z innym procem a potem procesor na innej płycie (obie części na innym zasilaczu).

prawdopodobnie to płyta główna...

(Pawel Pe) #4

czy może to być winna zasilacza?

(system) #5

tak, jaki posiadasz, jakby się zasilacz spalił to płyta główna by nie zakręciła wiatrakami (jeśli kręci to może być to znak że również się spaliła).

(Pawel Pe) #6

zasilacz tracer 4life/400

(system) #7

zasilacz niskiej jakości, jakie masz pozostałe komponenty ?? zacznij od podłączenia 2 zasilacza, następnie jak pisałem wyżej przetestuj płytę i proca.

(Emilmlo) #8

Gorzej niż niskiej jakości, to jest szrot który spala podzespoły w kompie.

(Pawel Pe) #9

pozostałe komponenty : płyta głowna - Gigabyte k8n sli , grafika - winfast px 6600 , dysk - wd1600 , procek - amd (nie wiem dokładnie jaki bo to nie moj komp)

(system) #10

bez przesady ale łatwo go uszkodzić przeciążając go (ma słabe parametry i brak odpowiednich zabezpieczeń lub nie działają one).

poza tym nie wiadomo jaki sprzęt posiada autor postu.

(Pawel Pe) #11

chyba rozwiązałem problem jest to : ZASILACZ! pozdr.