Nie włacza się monitor i nie świeci dioda od pracy dysku

Witam… mam następujący problem: komputer mi sie włącza ale nie wysyła sygnału do monitora i monitor sie nie włącza, nie pali sie tez czerwona lampka sygnalizująca prace dysku… sprawdziłem dysk w innym kompie działa, karta graficzna tez działa… czy może to być winna procesora lub płyty głÓwnej ? jak to sprawdzić? wiatrak na procesorze i na karcie graficznej się kręci… proszę o pomoc…

tak może to być wina tych podzespołów sprawdzić najpierw płytą z innym procem a potem procesor na innej płycie (obie części na innym zasilaczu).

prawdopodobnie to płyta główna…

czy może to być winna zasilacza?

tak, jaki posiadasz, jakby się zasilacz spalił to płyta główna by nie zakręciła wiatrakami (jeśli kręci to może być to znak że również się spaliła).

zasilacz tracer 4life/400

zasilacz niskiej jakości, jakie masz pozostałe komponenty ?? zacznij od podłączenia 2 zasilacza, następnie jak pisałem wyżej przetestuj płytę i proca.

Gorzej niż niskiej jakości, to jest szrot który spala podzespoły w kompie.

pozostałe komponenty : płyta głowna - Gigabyte k8n sli , grafika - winfast px 6600 , dysk - wd1600 , procek - amd (nie wiem dokładnie jaki bo to nie moj komp)

bez przesady ale łatwo go uszkodzić przeciążając go (ma słabe parametry i brak odpowiednich zabezpieczeń lub nie działają one).

poza tym nie wiadomo jaki sprzęt posiada autor postu.

chyba rozwiązałem problem jest to : ZASILACZ! pozdr.