Nie włącza się pc, jaka cześc mogła paść?

witam.

na komputerze stacjonarny po włączeniu komputera, słuchać że chodzi, ale monitor tak jakby nie wyświetlał niczego…

Czy to są symptony uszkodoznej karty graficznej? kiedyś tez juz tak mialem ale po jakims czasie komputer wreszcie sie załadował…

Co robic w takiej sytuacji?

aby sie dowiedzieć czy karta czy monitor podłącz monitor do innego kompa i sprawdż ,to samo zrób z kartą wtedy będzie wiadomo na 100% -pozdrawiam :slight_smile:

ale monitor raczej działa, bo gdy właczam komputer to monitor się załącza tlyko tak jakby obrazu nie wyświetla…

Czy jest pykanie płyty głównej,bo jak nie to ona padła

Sprawdz może złącza z płytą głowna. moze cos ci sie przez przypadek rozlaczylo

to może być wszystko począwszy od płyty głównej a skończywszy na ramach,procu i karcie graficznej, na początek reset CMOS (bateria) i wyjęcie wtyczek zasilacza z płyty głównej.

Gdy ja przez 2 tygodnie nie używałem kompa to mi kości ram-u zaśniedziały wyciągnij je i przetrzyj styki

To zalezy co słychać, jezeli tylko brak obrazu a komp wydaje dzwieki jakby normalnie startował, czyli ze dyski się zaczynaja krecić to w 80% karta graficzna …gdyby płyta, to pewnie wogóle by nie startowała, ramy podobnie, nie mówiac o CPU