Nie włącza się system czarny ekran i myszka

Witam

mam klopot.system windows XP…i raptem laduje się chyba poprawnie! !!

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym (naciskaj klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu).

Próbowałem i nic z tego ;/ ładuje sie tak jak awaryjny… pojawia sie myszka z napisami po rogach tryb awaryjny… potem na chwile niebieskie tło z jakimiś napisami ale tego nie da sie niestety przeczytac bo to jest ułamek sekundy ;/ i sie resetuje sam i tak w koło macieju…

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola)

Wejdź do konsoli odzyskiwania i wpisz:

MAP lub MAP ARC

zapamiętaj pod którą literą jest napęd

Wpisz dalej:

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

X-napęd, C - dysk systemowy

Wpisz exit

Zrobilem to… ale co nie wpisze to pojawia mi sie pod wpisana komenda jak nie No Matching files were found i to mi sie pojawia w 3 pierwszych komendach a to w 3 ostatnich the system cannot find the file or directory specified …

Kurcze co tutaj jest grane…

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja, np

expandX:\i386\explorer.ex_C:\WINDOWS\

Wstawiłeś tam spacje?

W 2 pierwszych to samo czyli No matching files were found,

W kolejnym rzeczywiscie spacji nie dalem… ale wpisalem poprawnie i znalazlo jeden plik,

w kolejnym tez znalazlo jeden plik,

A w ostatnim tez znalazl jeden.

Ale nic sie nie zmienilo z uruchamianiem, bo jest tak jak bylo…

Możesz użyć linux live-cd (uruchamiany z płyty) np knoppix i przegrać sobie te ważne pliki.

Wpisz potem jeszcze w konsoli chkdsk /R

oraz jak nie pomoże, to przywróć rejestr z kopii przywracania (etap II): http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry94619

ok tyle tylko ze to linux live-cd co ja mam z tym zrobic i jak to odpalic… jestem totalna noga jesli chodzi o te sprawy …

Odpalasz identycznie jak płytkę z windowsem. Ściągasz linuxa w postaci obrazu płyty (plik ISO), nagrywasz na płytę i odpalasz. Obsługa wbrew pozorom podobna do windowsa. Jedyna różnica, to że prawdopodobnie będziesz musiał zmienić prawa do zapisu na pendrivie. Klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję w stylu Change read/write mode

a jesli tego nie mam to co mozna zrobic ? tzn nie mam jak tego nagrac …

No to możesz jeszcze zrobić instalację naprawczą. Wkładasz płytę z windowsem, przechodzisz okno licencji, te gdzie wybierałeś konsolę i idziesz dalej. Instalator znajdzie system, w tym momencie nie wybieraj nowej instalacji, tylko wybierz napraw.

ok…mam Puppy…i fajnie sie odpalił ale znow myszka nie chce chodzic i klawiatura .Zgram nowego PUPPY 4.1.1 tam cos znalazlem ze sa stery do mysz itd

Na wszelki wypadek, w Biosie włącz obsługę klawiatury i myszy USB dla trybu tekstowego. W Integrated Peripherals włącz:

USB Legacy Support

USB Keyboard Support

USB Mouse Support

USB DOS Keyboard

teraz kolejne pytanie… jak ja moge zgrac puppy 4.1.1 tzn wypalic na cd ? bo cos mi nie wychodzi a ja juz nie mam sil szukac w necie co i jak bo ludzie malo pisza na ten temat… najchetniej nero bym to zrobil lub alcoholem… tylko jesli moglbym prosic krok po kroku…